SFINANSUJ DOWOLNY PAKIET

Twoja pomoc jest dla nich bezcenna

Polska Misja Medyczna pomaga kobietom i dzieciom  w Afryce.

Pracujemy w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, ośrodkami zdrowia, misjonarzami m.in. w Ugandzie, Zambii, Tanzanii, Malawi i w Senegalu.

Od lat wspieramy rozwój podstawowej opieki medycznej w terenach wiejskich,   programy szczepień dla dzieci, a także opieki dla kobiet w ciąży i w okresie połogu. Nasi lekarze, pielęgniarki i położne kształcą lokalny personel jak radzić sobie z zagrożeniami, które mogą pojawić się w czasie ciąży czy porodu. Uczą też matki, jak prawidłowo opiekować się noworodkiem i jak zapobiegać chorobom zakaźnym.

Wszędzie gdzie jesteśmy dominuje bieda, większość naszych podopiecznych mieszka  w lepiankach, zazwyczaj brakuje prądu, po wodę – kilka, kilkanaście kilometrów od wioski najczęściej wysyłane są dzieci. Rodziców nie stać na płacenie czesnego w szkołach ani tym bardziej na transport chorych dzieci do ośrodka zdrowia i opłacenie leczenia. Kobiety zmęczone i wychudzone ciężką pracą fizyczną w polu cierpią na brak pokarmu, co prowadzi do niedożywienia u niemowląt. W trakcie pory suchej brakuje pokarmu i dla starszych dzieci . Te do 5go roku życia, nie mają jeszcze w pełni nabytej odporności i  są najbardziej narażone na choroby, w tym przenoszone przez moskity i muchy a także na odwodnienie w wyniku biegunek, które może doprowadzić do śmierci.

Szczepienia ochronne, spanie pod moskitierą, przestrzeganie podstawowych zasad higieny, odpowiednio zbilansowana dieta, a także skuteczne i podjęte w odpowiednim czasie leczenie mogą uratować tysiące dzieci i zapobiec chorobom kobiet w ciąży i tym samym powikłaniom po porodzie.

Dzieci i kobiety otaczamy największą troską w naszych projektach. Pomóż nam pomagać!

JAK POMÓC?

Kup jeden z zestawów medycznych. Koszt jednego zestawu wynosi od 50 do 250 zł.

ZESTAW ZA

50

Opakowanie antybiotyku, środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, płyn nawadniający (ORS), podstawowe badanie krwi i moczu dla 1 dziecka.

dofinansuj pomoc

ZESTAW ZA

150

10kg fasoli
2,5 l oleju
5kg sorgo

dofinansuj pomoc

ZESTAW ZA

250

Opakowanie antybiotyku, środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, płyn nawadniający (ORS), podstawowe badanie krwi dla 3 dzieci.

+

Opieka medyczna nad 1 kobietą w ciąży (badanie fizykalne, szczepionka przeciw tężcowi i profilaktyka przeciwmalaryczna oraz jednorazowy zestaw porodowy)

dofinansuj pomoc