SFINANSUJ DOWOLNY PAKIET

Twoja pomoc jest dla nich bezcenna

Pomóż, kupując jeden z zestawów pomocowych lub wpłacając pieniądze na konto Polskiej Misji Medycznej: 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315.

Wojna z nową mocą powróciła do Syrii. Niesie rany, śmierć i zniszczenie. Przybywa ofiar, bombardowane są szpitale, domy, budynki administracyjne. Całe rodziny są zmuszone do opuszczenia swoich domów.

Ciąg dalszy kryzysu w Syrii. PMM wspiera medycznie uchodźców z Idlib

– Ludzie zostali pozbawieni wszystkiego, nie mają gdzie spać, nie wiedzą co robić. Część znajduje schronienie u przyjaciół wcześniej przesiedlonych do obozów, ale reszta nie ma dokąd pójść. Jest środek zimy. Potwierdzono 4 przypadki śmierci z wychłodzenia. Masa ludzi potrzebuje pomocy medycznej. - mówi dr Mansour Alatrash, współpracujący w Polską Misją Medyczną.

W Syrii Polska Misja Medyczna finansuje dostawy leków ratujących życie, opatrunków, środków do znieczulenia i odkażania. Trafiają one do lekarzy pracujących w szpitalach prowadzonych przez Humanitarian Message Organization.

Historia Samiry

W 2015 roku dom Samiry i jej rodziny został zbombardowany. Rana w jej nodze była tak rozległa, że dziewczynce trzeba było amputować nóżkę. W wyniku ataku bombowego brat i siostra Samiry także zostali poszkodowani, a obecnie jej siostra z powodu uszkodzenia kręgu jest sparaliżowana. Cała rodzina żyje w nędznych warunkach. Ojca i matkę nie stać na kupno protezy, dzięki której Samira mogłaby pójść do szkoły.

ZESTAW ZA

50

opakowanie antybiotyku i zestaw opatrunkowy

dofinansuj pomoc

ZESTAW ZA

150

opakowanie antybiotyku, środek przeciwbólowy, środek znieczulający

dofinansuj pomoc

ZESTAW ZA

250

dofinansowanie do produkcji prostej protezy w Syrii

dofinansuj pomoc
Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP