PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Zbiórka na protezy dla dzieci z Syrii

Zbiórka na protezy dla dzieci z Syrii

Polska Misja Medyczna w porozumieniu z lekarzami syryjskiej organizacji Balsam Medical Organization zbiera środki na protezy dla dzieci, które utraciły kończyny w wyniku działań wojennych w Syrii. Na zaopatrzenie dziesięciorga dzieci potrzeba około dwóch milionów złotych – wyzwanie jest duże, a cel jest tego wyzwania wart!

Syryjskie dzieci, to bezbronne ofiary okrutnej wojny, w wyniku której utraciły nogi i ręce, utraciły bliskich, w pośpiechu opuszczały swoje domy, straciły dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa, zabrano im normalność. Jak można im pomóc?  Wsparciem zbiórki na protezy, którą prowadzi Polska Misja Medyczna. Koszt jednej protezy jest wysoki, ale stosowane do tej pory tańsze rozwiązania nie przynosiły pożądanych efektów. Hebe, której Polska Misja Medyczna postanowiła pomóc, pomimo protez, które posiada, nie może chodzić. Odczuwa ból, upada, zniszczyła sobie kręgosłup i dziś nosi gorset ortopedyczny. To dla niej trauma. Hebe ma być pierwszym z dziesięciorga dzieci, któremu PPM i wszyscy zaangażowani w akcję zbierania pieniędzy przywrócą normalne życie.

Zbiórka obejmuje nie tylko sfinansowanie protezy, ale także realizację wszystkich niezbędnych działań, związanych z realizacją zabiegu w tym:  przygotowanie dziecka do zabiegu, jego rehabilitację po nim, stałą obecność opiekuna dziecka podczas pobytu w szpitalu i formalności, których należy dokonać, aby rozpocząć i zakończyć cały proces.

 Jeśli syryjskim dzieciom nie pomoże społeczność międzynarodowa, to nikt im nie pomoże  i ich los się nie zmieni – mówi Małgorzata Olasińska-Chart, koordynator projektów Polskiej Misji Medycznej.

Wsparcie dla akcji można okazać, finansując jeden z zestawów dostępnych na stronie: http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy-syria/ . Ich ceny to 50 zł, 150 zł i 250 zł. Pieniądze można też wpłacać na specjalne konto nr 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315, z dopiskiem „protezy”. Zrealizujmy ten cel razem!