PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

WYJĄTKOWA WALENTYNKA PMM

WYJĄTKOWA WALENTYNKA PMM

14 lutego pokaż swoje serce. Wyślij wyjątkową walentynkę. Walentynkę z misją. Pomóż Polskiej Misji Medycznej w zakupie aparatu do badań serca dla szpitala w Katondwe w Zambii.

Partnerem akcji jest firma Illustris, która przekazała PMM pocztówki walentynkowe z grafiką Andrzeja Tylkowskiego. Każdy wpłacający może otrzymać listowne podziękowanie za wpłatę, wystarczy że poda adres pocztowy i załączy potwierdzenie dokonania wpłaty w mailu wysłanym na adres: darczyncy@pmm.org.pl.

Katondwe to mała wioska położona nad rzeką Luangua w pobliżu granicy Zambii z Mozambikiem. Pracują w niej od lat Siostry Służebniczki Starowiejskie, a wśród nich siostra Mirosława Góra, lekarz chirurg z Polski. Polskie i zambijskie zakonnice wspólnie prowadzą Katondwe Mission Hospital, jeden z nielicznych ośrodków zdrowia na tym terenie.

W szpitalu przyjmowani są nie tylko pacjenci z Zambii, ale także z Mozambiku i Zimbabwe. Czasem by tu trafić muszą oni pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów. Szpital składa się z oddziału żeńsko-dziecięcego, męskiego, zakaźnego, położnictwa, ambulatorium, bloku operacyjnego. Jest tutaj także ochronka dla kobiet ciężarnych oczekujących na poród, poradnia stomatologiczna, diagnostyka RTG i USG. Siostry prowadzą także przedszkole dla dzieci oraz cieszącą się znakomitą renomą w całej Zambii szkołę średnią dla dziewcząt. Szpital utrzymuje się w znacznej mierze z pomocy darczyńców z zewnątrz.

Polska Misja Medyczna wspiera szpital w Katondwe. Wysyłamy tam wolontariuszy, doposażamy w profesjonalny sprzęt, planujemy szkolenia personelu.

Szpital bardzo potrzebuje głowicy kardiologicznej do aparatu USG.  Z okazji Walentynek możecie Państwo okazać swoje serce i pomóc nam w jego zakupie.

 

POMÓŻ TERAZ

Wpłać pieniądze na konto nr: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Walentynki