PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Wigilia ponad granicami

Wigilia ponad granicami

Polska Misja Medyczna organizuje spotkanie dla repatriantów i cudzoziemców

            W najbliższą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek orędzie na tegoroczne święto zatytułował słowami: “Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców”. PMM wspiera uchodźców poza granicami Polski, realizując projekty w Irackim Kurdystanie, Jordanii czy Syrii, ale także cudzoziemców w kraju.

Na podsumowanie projektu „Yes, You can!”, realizowanego w minionym roku, w niedzielę 14 stycznia o 14.00 PMM organizuje w Domu Polonii przy Rynku Głównym w Krakowie spotkanie wigilijno-noworoczne, na które zaprasza beneficjentów projektu, ale również repatriantów, których wspierała przy poprzednich edycjach.

Osoby, do których PMM kieruje swoje działania w zakresie integracji i aktywizacji zawodowej, to zarówno uchodźcy, jak i imigranci ekonomiczni, którzy przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu lepszej pracy i warunków rozwoju dla swoich dzieci. Bardzo często są to osoby z wyższym wykształceniem i dużym doświadczeniem zawodowym, które w naszym kraju muszą zaczynać od prostych prac, by nauczyć się języka i odnaleźć na polskim rynku pracy. Projekty, takie jak „Yes, You can!”, im w tym pomagają.

Spotkanie Wigilijno-Noworoczne będzie okazją do uroczystego podsumowania efektów 12 miesięcy szkoleń zawodowych, kursów języka polskiego i języków obcych, spotkań z doradcą zawodowym a także do spotkań i rozmów o sytuacji cudzoziemców w Polsce.

            Projekt Yes, You can! realizowany w Krakowie przez Polską Misję Medyczną od w  2017 roku jest finansowany przez State Street Charities Aid Foundation. Celem projektu jest integracja cudzoziemców poprzez naukę języka polskiego oraz wsparcie ich w odnalezieniu się na rynku pracy w Polsce dzięki kursom zawodowym i szkoleniom z doradcami zawodowymi. Obecnie bezpośrednią pomocą objętych jest ponad 50 osób, głównie z Ukrainy.

Dziękujemy BP Polska, Superpharm, Urzędowi Miasta Krakowa, Wydawnictwu Literackiemu, Wydawnictwu ZNAK, firmie Ziaja, firmie Yves Rocher oraz marce Rossman za wsparcie w przygotowaniu spotkania.