PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Wieści z Mjanmy

Wieści z Mjanmy

W minioną sobotę Ewa Piekarska , Jacek Szewczyk oraz dr Than Htay (lokalny koordynator  projektu) odwiedzili wioskę Myit Ka Lay w regionie Wakema Township, gdzie w ramach tegorocznego projektu wybudujemy ośrodek zdrowia (tzw. subcentre) . W wybudowanym przez PMM ośrodku birmańska położna będzie m.in. konsultowała  i leczyła kobiety w ciąży, przyjmowała porody, uczyła opieki nad niemowlęciem a także szczepiła dzieci do pierwszego roku życia. W zakresie zadań położnej znajduje się też edukacja dot. m.in. higieny i zapobiegania chorobom występującym najczęściej w regionie.

 Swoją opieką obejmie kobiety i dzieci z 11 okolicznych wiosek, łącznie ok 2000 domów.

Wioska Myit Ka Lay została wybrana ze względu na trudny, a często nawet  niemożliwy  w porze suchej dostęp,  do innych ośrodków. Subcentre będzie wybudowane na terenie suchym i na stosownym podwyższeniu z własnym dostępem do rzeki, żeby kobiety i dzieci a także inne osoby potrzebujące nagłej pomocy mogły szybko przedostać się z łodzi do budynku.

W budowie ośrodka i transporcie materiałów budowlanych będzie pomagać cała społeczność lokalna. Ziemię na teren ośrodka przekazał nieodpłatnie jeden z mieszkańców wioski.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP