PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Trwa rozbudowa szpitala w Nyangao

Trwa rozbudowa szpitala w Nyangao

W szpitalu w Nyangao, w którym Polska Misja Medyczna niesie pomoc od 2016 roku, trwają prace nad rozbudową sali porodowej i oddziału ginekologiczno-położniczego. A wszystko po to, aby podnieść jakość opieki nad matką i dzieckiem w rejonie Lindi i Mtwara.

Oddział zostanie doposażony w niezbędny sprzęt i narzędzia, np. inkubator czy wagę. Na pacjentów będą czekać również nowe materace i pościel.

 „Rozbudowa oddziału jest bardzo ważna, ponieważ od 37 lat budynek ten nie był remontowany. Prace uwzględniają nie tylko wymianę okien, drzwi, ale również systemu wodno-kanalizacyjnego. Bardzo ważne jest również to, że w tej powiększonej części oddziału będzie znajdować się część poświęcona intensywnej opiece nad noworodkiem, która wcześniej była oddalona o kilkanaście metrów.” - mówi dr Ryszard Jankiewicz, koordynator lokalny projektu, a jednocześnie tamtejszy lekarz.

Projekt „Podniesienie jakości leczenia chirurgicznego oraz opieki nad matką i dzieckiem w Lindi i Mtwarze w Tanzanii. Kontynuacja” jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.