PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pomoc Dla Jemenu

T4 szkolenie

T4 szkolenie

 “T4 – Travel, Trauma, Tropics, Tactics”

Szkolenie z medycyny podróży i ratownictwa medycznego – edycja ogólna.

6-7 maja 2017r., Kraków

            Co zrobić, gdy w Kenii dostaniemy biegunki? Jak reagować na  ukąszenie węża w Urugwaju? Jak radzić sobie z hipotermią w wysokich górach Nepalu?  Jak opanować krwotok na wyprawie do Kambodży? Szukasz odpowiedzi na te pytania? Znajdziesz je podczas szkolenia T4 organizowanego przez Polską Misję Medyczną.

Szkolenie poprowadzą eksperci w dziedzinie ratownictwa medycznego, medycznej ewakuacji lotniczej  oraz instruktorzy TCCC.

Polska Misja Medyczna organizuje kurs „T4 Travel, Trauma, Tropics, Tactics: Wybrane zagadnienia medycyny podróży i ratownictwa". Jest to autorski program stworzony przez instruktorów Polskiej Misji Medycznej w oparciu o międzynarodowe wytyczne i aktualne zalecenia oraz bogate doświadczenia misyjne wolontariuszy i pracowników PMM.

Ta odsłona kursu została przygotowana dla osób, które wybierają się w różne zakątki świata i chcą być przygotowane na czyhające tam niebezpieczeństwa. Choroby w podróży, postępowanie w przypadku ukąszenia, reakcji alergicznej, podstawowych ran i urazów, czy w sytuacji „active shooter” to tylko wybrane zagadnienia jakie pojawią się podczas kursu. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować się do wyjazdu, co ze sobą zabrać i jak reagować w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

PROWADZĄCY:

Jerzy Jaskuła – Ratownik medyczny, specjalista zdrowia publicznego, ukończył także studia na kierunkach zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie w ochronie zdrowia i zarządzanie BHP. Instruktor AHA, ERC, NAEMT i ITLS. Asystent w Zakładzie Dydaktyki Medycznej UJCM, specjalista w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, redaktor w wydawnictwie Medycyna Praktyczna i prezes Fundacji Ratuj Życie. Doświadczenia zdobywał także w Instytucie Ratownictwa Medycznego, Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym oraz Polskim Czerwonym Krzyżu. Z PMM związany od 2009 roku. Brał udział w projektach m.in. w Islamskiej Republice Mauretanii, Kenii, Serbii i Papui Nowej Gwinei. W wolnym czasie organizuje spotkania Ratownictwo Po Godzinach, lubi egzotyczne podróże i dobrą książkę w hamaku oraz tęskni za nurkowaniem.

Tomasz Sanak – Asystent w Zakładzie Medycyny Pola Walki w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie oraz Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii UJ CM. Autor kilku artykułów na tematy związane z ratownictwem taktycznym i hipotermią. W planach zgłębianie nauki związanej z hipotermią pourazową i termoizolacją poszkodowanych. Pasje: akwarystyka słodkowodna, prowadzenie krewetkarium.

Michał Madeyski – Kierownik Pionu Organizacji Nauki Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. Członek Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, uczestnik akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi w Nepalu oraz misji medycznej w północnym Libanie. Wykładowca z zakresu medycyny i ewakuacji lotniczej, instruktor Tactical Combat Casualty Care (TCCC).

Najbliższa edycja dla wszystkich zainteresowanych bezpiecznym podróżowaniem:  6-7 maja 2017 r., Kraków

CENA: 500 zł/os

Cena zawiera: książkę „Zdrowie w podróży”, materiały szkoleniowe oraz catering..

Wpłaty należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 24.04.2017 na konto Polskiej Misji Medycznej 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem "T4 edycja ogólna"

Wpływy z kursu zostaną przeznaczone na cele statutowe stowarzyszenia.

Wszelkie pytania oraz zapisy prosimy kierować na sekretariat@pmm.org.pl z dopiskiem "T4 edycja ogólna".