PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Syryjskie szkoły zniszczyły bomby

Syryjskie szkoły zniszczyły bomby

Syryjskie szkoły zniszczyły bomby

Nowy plecak, piórnik,  kolorowe zeszyty i farby – szykujecie już wyprawkę szkolną dla dziecka? Dzieci w obozach dla uchodźców chciałyby pójść do swojej szkoły, ale zniszczyły ją bomby. Polska Misja Medyczna wspiera matki i dzieci, które bez naszej pomocy będą jeszcze bardziej bezbronne.

               Polska Misja Medyczna prowadzi obecnie działania w Libanie i Irackim Kurdystanie. Naszą pomoc kierujemy przede wszystkim do kobiet i dzieci, które stanowią najliczniejszą grupę potrzebujących. W obozach panuje przeludnienie i złe warunki higieniczne. Dostęp do czystej wody                   i toalet jest ograniczony. Dzieci nie chodzą do szkoły. 

Zaczyna się nowy rok szkolny a wraz z nim pojawiają się nowe nadzieje i plany, które pokładamy                      w naszych dzieciach. Uczmy je również wrażliwości na potrzeby innych. Pokażmy im, że są na świecie dzieci, które nie moga pójść do szkoły, bo zniszczyła ją wojna i które potrzebują naszego wsparcia.

Jak pomóc? Wystarczy wejść na stronę www.pmm.org.pl, wybrać jeden z pakietów                                    szkolno-higienicznych dla matek i niemowląt w obozach na Bliskim Wschodzie i sfinansować jego zakup. Na taki pakiet składają się kredki, zeszyty, środki higieny, mydło – dla nas produkty codzienne, dla wielu mieszkańców obozów – luksusowe. Kredki i zeszyty to mała część tego, co zawiera wyprawka szkolna polskiego dziecka. Mamy jednak nadzieję, że dadzą one dzieciom w obozach namiastkę normalności.

Już kupiliśmy i dostarczyliśmy pierwsze paczki dla matek i małych dzieci w obozach dla uchodźców w Libanie i Irackim Kurdystanie. Mogliśmy to zrobić dzięki osobom, które kupiły zestawy podczas naszej akcji z okazji Dnia Matki i Dziecka – dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc.

Pomóż razem z nami!

Więcej informacji na stronie: www.pmm.org.pl

W razie pytań i propozycji, pozostaję do dyspozycji.

Kontakt:

Paulina Bandura

Specjalista ds. PR Polskiej Misji Medycznej

tel. 606 40 74 74

mail: paulina.bandura@pmm.org.pl