PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Syryjskie podziękowania

Syryjskie podziękowania

Hebe, syryjska dziewczynka, która jeszcze niedawno poruszała się na wózku inwalidzkim i której historię nagłośniło krakowskie stowarzyszenie Polska Misja Medyczna, może znowu chodzić i właśnie wróciła do Syrii. Dziewczynka straciła nogi po tym, jak 4 lata temu, podczas bombardowania Aleppo, bomba wpadła do jej pokoju. Dzięki staraniom Polskiej Misji Medycznej, pomocy w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ oraz zbiórkom, w których mieszkańcy Krakowa wzięli aktywny udział, Hebe otrzymała profesjonalne protezy.

- Hebe wróciła do domu – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej, która w pod koniec grudnia odwiedziła dziewczynkę jeszcze w tureckim Kilis na granicy turecko-syryjskiej - Jest już w Syrii, ze swoimi rodzicami i czterema siostrami, których nie widziała od dwóch lat!

Z protezy ręki korzysta już także Nura, na rzecz której krakowianie zorganizowali wiosną ubiegłego roku specjalny koncert charytatywny. Przeszła również skomplikowaną operację nogi i obecnie przebywa w tureckim Reyhanli, dokąd także dotarła przedstawicielka PMM.

Jeszcze przed świętami, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Krakowa i Warszawy, Polska Misja Medyczna zebrała 40 kg prezentów dla Hebe, jej kuzynów oraz dla dzieci Nury.

- Obiecałam, że przekażę podziękowania wszystkim, którzy przez cały rok w jakikolwiek sposób pomagali poszkodowanym Syryjczykom – mówi Olasińska-Chart.

Polska Misja Medyczna nadal zbiera środki, m.in. na protezy rąk dla 16-letnich chłopców: Hashema oraz Khaleda, który w wyniku poważnego uszkodzenia twarzy stracił także oko.     

Działania Polskiej Misji Medycznej możesz wesprzeć kupując wybrany pakiet pomocowy na stronie PMM: http://www.pmm.org.pl/pl/formy-pomocy/ lub wpłacając pieniądze na konto PMM: 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315.