PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Światowy Dzień Uchodźcy, 20 czerwca 2016 r.

Światowy Dzień Uchodźcy, 20 czerwca 2016 r.

W Syrii od lat toczy się wojna domowa. Państwo powoli przestaje istnieć. Nie ma dostaw prądu i żywności; nie działają szkoły i szpitale. Ludzie są uwięzieni w ruinach domówi i piwnicach. Giną również lekarze. Nie ma kto pomóc rannym i chorym. Nie ma leków. Nie ma warunków do przeprowadzenia najprostszych zabiegów. To największa humanitarna tragedia współczesnych czasów. 11 mln mieszkańców musiało opuścić swoje domy. Syryjczycy potrzebują naszej pomocy.

Polska Misja Medyczna organizuje happening – na drzewach na krakowskich Plantach zawisną od soboty 18 czerwca lekarskie fartuchy zaplamione czerwoną farbą.  To symbol, który ma przypomnieć, że lekarz nie jest odporny na kule, a jego śmierć niesie za sobą kolejne ofiary – każdego chorego, którego by wyleczył; każdego rannego, któremu prawidłowo zaopatrzyłby ranę; każde dziecko, u którego na czas rozpoznałby objawy choroby – gdyby żył.

Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Krakowa na ten problem i poprosić o wsparcie naszych działań, by móc udzielać pomocy uciekającym z Syrii uchodźcom.

Polska Misja Medyczna prowadzi obecnie działania w Libanie i Irackim Kurdystanie. Najliczniejszą grupę, do której kierujemy pomoc w obu projektach stanowią kobiety i dzieci – uchodźcy z owładniętej wojną Syrii i oraz rodziny przesiedlone wewnątrz tych krajów. W obu krajach naszym celem jest poprawienie jakości i dostępu do pomocy medycznej. Finansujemy  doposażenie szpitali i tzw. wiejskich izb zdrowia, gdzie uchodźcy otrzymują pomoc medyczną. W Kurdystanie uruchomiliśmy mobilną klinikę z lekarzem, pielęgniarką i bezpłatnymi lekami dla bardziej efektywnego działania w odległych obszarach wiejskich. PMM prowadzi także  szkolenia zarówno dla personelu medycznego – podnoszące ich kwalifikacje, jak i dla społeczności lokalnej – o zasadach higieny i dbania o zdrowie. Pracownicy i wolontariusze PMM ściśle współpracują z lokalnymi organizacjami  i rozmawiają  z mieszkańcami obozów o ich potrzebach, by zapewnić jak najbardziej efektywną pomoc.

Pomóż razem z nami!

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP