PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Sudan Południowy - pomoc

Sudan Południowy - pomoc

W Sudanie Południowym trwa walka z czasem. Klęska głodu i zniszczenia spowodowane przez wojnę domową doprowadziły do dramatycznej sytuacji. Światowy Program Żywnościowy (WFP) i inne agencje ONZ ogłosiły klęskę głodu pierwszy raz od sześciu lat. Polska Misja Medyczna pomaga Sudańczykom za pośrednictwem niemieckiej organizacji Johanniter International. Zbiera pieniądze na mąkę kukurydzianą, fasolę i ryż.

            Sytuacja w Sudanie Południowym jest dramatyczna. Wiele rodzin nie jest w stanie zrobić zapasów żywności do następnego sezonu żniwnego, co sprawia, że problem głodu pogłębia się. W tej sytuacji dodatkowa żywność jest przeznaczona dla dzieci w wieku poniżej lat trzech, aby zapobiec ich skrajnemu niedożywieniu.

W stanie Western  Bahr el-Ghazal, gdzie działa Johanniter International, pomoc trafia głównie do   skrajnie niedożywionych dzieci  leczonych specjalistycznymi  odżywkami, zawierającymi duże ilości witamin i minerałów. Pozostałe dzieci i kobiety w ciąży, u których stwierdzono niedożywienie umiarkowane, otrzymują dodatkowe posiłki. Lokalni, przeszkoleni przez Johanniter doradcy medyczni pracują w wioskach. Oceniają stopień niedożywienia dziecka do lat trzech,  poprzez mierzenie wagi, wzrostu i obwodu ramienia. Specjalne paski, z kolorem zielonym, żółtym i czerwonym, pokazują od razu stan niedożywienia. Niestety najczęściej kolor jest czerwony.

Równolegle prowadzone są działania długofalowe, które właściwie oznaczają walkę ze związanymi z niedożywieniem chorobami. Dąży się do tego poprzez programy edukacyjne dotyczące higieny i żywienia oraz znaczenia dostępu do bezpiecznej wody, jak również wspieranie rodzin w celu odnowy przydomowych upraw.

Jak pomóc?
Wejdź na stronę http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy-3/ i kup jeden z zestawów żywnościowych. 15 kg mąki kukurydzianej, 20 kg fasoli lub 50 kg ryżu wystarczy dla pięcioosobowej rodziny na dwa miesiące. Koszt jednego zestawu wynosi od 50 do 250 zł. Dla nas to nie jest duża kwota, a może uratować życie całej sudańskiej rodziny!

Wejdź na http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy/  i kup zestaw żywnościowy.
Wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Sudan.