PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Stypendia dla indyjskich dzieci

Stypendia dla indyjskich dzieci

Siedmioro dzieci z najuboższych rodzin w wiosce Dharmapur w północno-wschodnich Indiach pójdzie do szkół, jeśli my im pomożemy. Fundujemy dla nich stypendia, by mogły się uczyć, mieszkać w internacie, by kiedyś zdobyły zawód i przerwały łańcuch ubóstwa, w którym tkwią ich rodziny.

 

Polska Misja Medyczna wspiera wolontariuszki, które pomagają dzieciom z plemienia Chakma ze wsi Dharmapur w stanie Arunachal Pradesh.  Mieszkańcy Dharmapur z uwagi na niekorzystne położenie geograficzne, brak infrastruktury i nieuregulowaną sytuację polityczną są ubodzy i niejednokrotnie dyskryminowani w kwestii dostępu do edukacji, pracy i opieki zdrowotnej. Marysia Strzemieczna i Dorota Jaguś wielokrotnie odwiedzały Dharmapur w ramach projektów edukacji zdrowotnej i tzw. mobilnej przychodni. Znają dobrze mieszkańców wioski i wiedzą, że to co jest im najbardziej potrzebne to edukacja dzieci. Program jest realizowany w porozumieniu z radą wioski, która nadzorowała wybór dzieci objętych stypendiami – w większości są to sieroty lub półsieroty pozbawione wsparcia ze strony rodziny.

 

Dzięki Państwa pomocy,  możemy przekazać środki finansowe dla siedmiorga dzieci: trzech chłopców: Chameya, Ajit, Udayananda i czterech dziewczynek: Reema, Susheela, Suparna  i Oshina. Dzieci od 2016 roku uczęszczają do szkoły z internatem, St. Jude School w miejscowości Diyun, co oprócz wysokiego poziomu nauczania zapewnia stypendystom zakwaterowanie i wyżywienie – niejednokrotnie lepsze niż w ich własnych domach. Roczny koszt edukacji i internatu dla jednego dziecka to ok. 2 000zł.

 

Jak możesz pomóc?

Wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 , z dopiskiem POMOC DLA ARUNACHAL

Przyjmujemy zarówno wpłaty jednorazowe, jak i deklaracje objęcia jednego z uczniów stałym wsparciem.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP