PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Realizujemy projekt w Tanzanii

Realizujemy projekt w Tanzanii

Trwa wizyta monitorująca postępy w realizacji projektu  w Tanzanii. 13 listopada 2018r. prezes Ewa Piekarska brała udział w uroczystości otwarcia budynku „minor theatre” wybudowanego w ramach projektu PMM a także w spotkaniu z Zarządem szpitala na temat kontynuacji wspólnych działań w tym regionie.

Szpital w Nyangao składa się z kilku oddziałów. Na oddziale intensywnej terapii noworodków  personel korzysta z manekinów „Baby Anne”, które zachęcają do ćwiczenia umiejętności związanych z resuscytacją noworodków. Jest też ddział ginekologiczno-położniczy – obecnie pracuje na nim Beata Kapusta – ginekolog, wolontariusz PMM oraz lekarka z Holandii wspiera lokalny personel w pracy na oddziale. Na oddziale ortopedycznym liczba pacjentów znacznie przewyższa możliwości przestrzeni stąd też część pacjentów jest ulokowana na korytarzu. Gabinet rehabilitacji służy zarówno dorosłym, jak i nastolatkom i niemowlakom z ciężkimi poparzeniami, którzy są poddawani ćwiczeniom zapobiegającym przykurczom mięśni. W szpitalu znajduje się też kilka sal do do zabiegów „małej chirurgii”, izba przyjęć z punktem rejestracji pacjentów i poczekalnia – która zgodnie ze zwyczajem znajduje się w cieniu mangowca. Obok szpitala znajduje się budynek przeznaczony dla rodzin pacjentów. Bliscy mogą się tam zatrzymać na noc, zajmują się również przygotowywaniem posiłków dla pacjentów.

13 listopada nastąpiło uroczyste otwarcia budynku „minor theatre” wybudowanego w ramach projektu PMM, przecięcie wstęgi przez biskupa Lindi, poświęcenie nowo wybudowanego budynku przez biskupa Lindi i przemowy osób zaangażowanych w realizację projektu PMM.