PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Realizujemy projekt w Mjanmie

Realizujemy projekt w Mjanmie

Polska Misja Medyczna realizuje projekt w Mjanmie od kwietnia 2016r. Koordynatorka Magda Bezdyk, dr Ewa Górszczyk  i położna Monika Nowicka pracują intenywnie, by osiągnąć kolejne cele projektu, a są nimi: edukacja personelu szpitali, szkolenia dla społeczności lokalnej, głównie kobiet, mobilne kliniki i wsparcie lokalnych organizacji.

Magda Bezdyk i dr Ewa Górszczyk wyleciały do Mjanmy początkiem października. Nasze pracownice zaraz po przylocie wzięły się do pracy. Tuż po ich przybyciu przyszedł  pierwszy transport sprzętu medycznego do Wakema General Hospital a Magda i dr Górszczyk wzięły udział w spotkaniu organizacyjnym z przedstawicielami 9 Rural Health Center w Wakema Towship. Miały także okazję być świadkiem cudownej chwili. W Wakema Township Hospital w Mjanmie urodziły się przez cesarkie cięcie zdrowe bliźniaki.

Kolejny specjalista, położna Monika Nowicka, dołączył do zespołu w połowie października. Po jej przylocie ruszył program szkoleń dla położnych w Wakemie i okolicach. Odbyły się już pierwsze z serii szkoleń dla położnych w ośrodku zdrowia w okolicy miasta. Położne noszą tam specjalne, biało-czerwone uniformy. Pani Monika i Magda Bezdyk spotkały się również z przedstawicielami lokalnego partnera naszego projektu. W kolejnych dniach położna Monika Nowicka i dr Ewa Górszczyk pracowały w terenie. Odbywały  wizyty domowe: położnicze, szkolenia, leczenie dzieci.