PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Przepisuję Ten Wiersz - Kraków

Przepisuję Ten Wiersz - Kraków

Przepisuję ten wiersz

14 kwietnia 2016r.

Księgarnia De Revolutionibus, ul. Bracka 14 – w godzinach 14:00 do 16:00

Radio Kraków, Al. Słowackiego 22 – od godziny 16:00

Przepisując ręcznie wiersz Josifa Brodskiego „Ludzie giną” (w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka), chcemy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Syrii, a jednocześnie – na działania czterech polskich organizacji humanitarnych niosących pomoc na Bliskim Wschodzie. Solidaryzujemy się w ten sposób z Polską Akcją Humanitarną, Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, Caritas i Polską Misją Medyczną.

Od godz. 14.00 do 16.00 trwać będzie przepisywanie wiersza w kawiarni De Revolutionibus (ul. Bracka 14); przez cały ten czas będzie tam inicjator akcji Romek Zańko, poeta i publicysta Wojciech Bonowicz oraz zaproszeni przez niego goście, w tym przedstawiciele Polskiej Misji Medycznej. Potem zapraszamy do Strefy Tischnera w Radiu Kraków (al. Słowackiego 22), gdzie od 16.00 do 17.00 w towarzystwie Janki Ochojskiej, Wojciecha Szumowskiego i Ewy Piekarskiej, prezes Polskiej Misji Medycznej, będziemy kontynuować akcję. O godz. 17.00 w Radiu Kraków pokazany zostanie film Wojciecha Szumowskiego `Notatki z ciemności. Aleppo`, a po nim odbędzie się dyskusja z udziałem wspomnianych osób.

W działanie może włączyć się każdy – szczegóły oraz wzory wiersza są dostępne na stronie www.przepisujetenwiersz.pl oraz na Facebooku.

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna jest humanitarną, pozarządową, organizacją non-profit, poświęconą ratowaniu życia i łagodzeniu cierpienia poprzez opiekę zdrowotną, pomoc humanitarną  i rozwojową. PMM została założona w 1999 roku przez wolontariuszy lekarzy  i pielęgniarki.  Bezpośrednim impulsem, który doprowadził do powstania PMM, była katastrofa humanitarna spowodowana wybuchem wojny w Kosowie i masowymi ucieczkami Albańczyków z terenów objętych konfliktem.  Jesteśmy stowarzyszeniem, zajmującym się profesjonalną pomocą medyczną ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów.

PMM rozpoczyna obecnie dwa nowe projekty skierowane do uchodźców:

- w Libanie – projekt w ośrodku zdrowia położonym na południe od Bejrutu w HayyeSellom, region Mount Lebanon, dystrykt Baabda, w Libanie. Projekt realizujemy wspólnie z partnerem lokalnym- libańską organizacja Amel- prowadzącą wspierany przez nas ośrodek zdrowia od 35 lat.Od kliku lat, w związku z kryzysem syryjskim ośrodek przyjmuje też ludność uchodźczą z Syrii. Aktualnie 90% beneficjentów ośrodka to uchodźcy syryjscy. W ramach projektu zapewnimy opiekę lekarską stopnia podstawowego w zakresie medycyny ogólnej, pediatrii i ginekologii.

- w Irackim Kurdystanie - projekt zakłada zakup sprzętu medycznego i materiałów higienicznych  dla szpitala  w Khanaqeen i izby zdrowia w Jalawlah w prowincji Diyala.  W maju rozpocznie prace klinika mobilna, w której pracować będą 4 osoby: lekarz pierwszego kontaktu/medycyny rodzinnej, pielęgniarka oraz Team Edukatorów: edukator medyczny i promotor higieny. Klinika ma za zadanie dostarczyć bezpłatną pomoc medyczną oraz lekarstwa do wsi w okręgu Kolay w dystrykcie Khanaqeen, w prowincji Diyala, zamieszkanych przez 1842 rodziny uchodźców wewnętrznych i 1880 rodzin mieszkańców lokalnych. Łącznie 3722 rodziny.

 

Więcej informacji na stronie: www.pmm.org.pl

W razie pytań i propozycji, pozostaję do dyspozycji.

Kontakt:

Paulina Bandura

Specjalista ds. PR Polskiej Misji Medycznej

tel. 606 40 74 74

mail: paulina.bandura@pmm.org.pl