PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

PROTEZY DLA SYRYJSKICH DZIECI

PROTEZY DLA SYRYJSKICH DZIECI

W Syrii jest ponad 260 tysięcy dzieci, które w czasie wojny straciły kończyny. Oznacza to dla nich utratę normalnego życia. Możemy im pomóc. Razem.

Polska Misja Medyczna kontynuuje działania na rzecz pomocy medycznej dla chorych i rannych Syryjczyków. Tocząca się od lat wojna pochłonęła wiele ofiar, tysiące ludzi straciło zdrowie, wśród najczęściej przeprowadzanych operacji są amputacje kończyn – uszkodzonych w czasie ataków bombowych i nieleczonych z powodu braku dostępu do pomocy medycznej. W Syrii właściwie nie ma szpitali, brakuje lekarzy. PMM kieruje swoją pomoc do najbardziej bezbronnych – kobiet i dzieci.

Wojna w Syrii okaleczyła tysiące dzieci. W bombardowaniach straciły kończyny – jak jedenastoletnia Hebe, na której pokój spadły bomby, gdy się bawiła. Lekarze musieli amputować jej obie nogi. Dla Hebe utrata nóg oznacza uwięzienie w czterech ścianach. Nie może chodzić do szkoły, bawić się na podwórku, żyć normalnie. Rodzice wysłali ją do rodziny wujka – uchodźcy, który chcąc chronić swoją rodzinę, uciekł przez granicę syryjsko- turecką. Rodzice Hebe mieli nadzieję, że w Turcji Hebe dostanie protezy, pójdzie do szkoły i będzie mogła żyć, jak inne dzieci. Niestety protezy, które jej wykonano były z gąbki, zbyt duże bardzo ciężkie i niestabilne. Były niewygodne dla małej, drobnej dziewczynki. Hebe odczuwała ból, upadała i zniszczyła sobie kręgosłup. Teraz nosi gorset ortopedyczny. Nadal mieszka u cioci i wujka, którzy żyją bardzo skromnie. Jedynie wujek pracuje, by utrzymać 9-osobową rodzinę. Starają się pomóc dziewczynce na miarę swoich możliwości, ale są uchodźcami w obcym kraju i ich możliwości są ograniczone. Hebe nie ma protez, nie może chodzić do szkoły. Od kilku lat jej codzienność to cztery ściany domu wujostwa. Możemy to zmienić. Razem.

Hebe i inne dzieci po amputacjach – a jest ich w Syrii ponad 260 tysięcy -   chcą żyć normalnie. Chcą przytulić mamę, pójść do szkoły, pobiec na plac zabaw. Możemy im dać szansę na nowe życie.

Chcemy zebrać pieniądze na zakup protez dla Hebe i innych dzieci.

Jak możesz pomóc?

Wejdź i kup wybrany zestaw: http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy-syria/

Wpłać pieniądze na konto nr 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315​, z dopiskiem „protezy”

PMM pomaga szpitalom w Syrii: