PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Protezy dla małych Syryjek

Protezy dla małych Syryjek

Dzięki Państwa dobroci i gotowości do pomagania, kolejne syryjskie dzieci otrzymają protezy kończyn. Cztery dziewczynki są już w centrum ortopedycznym w Turcji, gdzie przejdą rehabilitacje i dostaną protezy.

Granica między Turcja a Syria jest zamknięta. Szpital Babal Hawa znajdujący się w tzw. strefie zero między przejściami granicznymi, przez który zostały przewiezione dzieci, ma zgodę władz tureckich tylko na przyjmowanie i przekazywanie do szpitali tureckich przypadków ratujących życie. Dr Mansour Alatrash z Balsam Medical i lekarze tureccy z centrum ortopedycznego w Mersin wspólnie zwrócili się do imigracyjnych służb Turcji o wyrażenie zgody na przepuszczenie dzieci na wykonanie protez w Turcji. Na szczęście, władze wydały pozytywną opinię! Wszyscy z trudem tamowali łzy szczęścia widząc, jak pracownicy służb granicznych Turcji przenoszą na rękach syryjskie dziewczynki bez nóg....
Do Maysy, Isry i Elaf, które Państwo doskonale już znają, dołączyła też Tawaseef, której mina urwała obie nogi w trakcie, gdy jak co dzień pasła owce w pobliżu militarnej strefy wojski reżimowych w Aleppo.

 

Jeśli chcesz pomóc, kup pakiet z pomocą: http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy-2/