PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Pomóżmy Ernisowi!

Pomóżmy Ernisowi!

Ernis Kowalski ma 12 lat, mieszka w małym miasteczku w Baszkirii, autonomicznej republice Federacji Rosyjskiej za Uralem. Jest synem Polaka i Baszkirki. Gra na flecie, który dostał dzięki zaangażowaniu Marianny Ferenc, pracownicy organizacji humanitarnej, od muzyka Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Instrument jest najdroższym przedmiotem w całym miasteczku. Ernis chodzi do szkoły muzycznej, występuje w szkolnej orkiestrze, bierze udział w zawodach sportowych.

Chłopiec urodził się z wadą nóg i rąk, miał po sześć palców. Przy operacji lekarze zdecydowali, mimo wcześniejszych ustaleń, że usuną od razu wszystkie dodatkowe palce podczas jednego zabiegu. Z tego powodu półtoraroczny Ernis był w śpiączce dłużej niż planowano, operacja trwała 6 godzin, a wybudził się dopiero po 20. Konsekwencją było osłabienie organizmu dziecka, nagłe omdlenia i upadki. Dziś, dzięki ogromnemu wysiłkowi rodziców i lekarzy, chłopiec ma się lepiej, ale konieczne są wizyty kontrolne u lekarza w Ufie, stolicy Baszkirii. Rodzice każde zarobione pieniądze – mama jest nauczycielką, a tata podejmuje prace sezonowe – przeznaczają na codzienne wydatki i leczenie chłopca. Dodatkowe lekcje gry na flecie czy wyjazd Ernisa na wakacje są poza zasięgiem możliwości rodziny.

- Nie ma najmniejszej możliwości, żeby Ernis gdziekolwiek pojechał, nigdy w życiu nigdzie nie był poza swoim miasteczkiem i szpitalem w Ufie – mówi Marianna Ferenc - tego dzieciaka nic dobrego nie czeka, perspektyw nie ma żadnych, jeśli ktoś go nie wesprze. Jeśli my go nie wesprzemy.

Chcemy razem pomóc Ernisowi rozwijać talent. Zaczynamy od zbiórki na jego wakacyjny wyjazd. Potrzebujemy 2 000 zł na kolonie oraz kilkuset złotych na zakup ubrań i butów na wyjazd.

Pomóż z nami!

Wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: DLA ERNISA KOWALSKIEGO

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP