PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pomoc na Chios

Pomoc na Chios

Jesienią dwie wolontariuszki PMM, lekarz chorób wewnętrznych, Magdalena Kopczyńska i pielęgniarka Jolanta Frątczak będą wspierać zespół medyczny hiszpańskiej organizacji Salvamento Maritimo Solidario w obozie Campo Vial, Chios, Grecja.

Chíos to piękna grecka wyspa 7 km od wybrzeża tureckiego. Większość może znać ją jako atrakcję dla turystów szukających słońca. Jest ona jednak także miejscem dramatu uchodźców, którzy przedostali się tam z Turcji i oczekują na wynik swojej procedury azylowej. Aktualnie na wyspie przebywa ok. 3000 osób, które czekają na decyzję w ich sprawie. Czasami długimi miesiącami. Koczują w namiotach na niezabezpieczonym terenie. Hiszpańska organizacja Salvamento Maritimo Humanitario (http://www.smh.eus/index.php/en/about-us/), w ramach projektu podstawowej pomocy medycznej w obozie uchodźców Campo Vial udziela pomocy medycznej uchodźcom przebywającym w obozie, a także w areszcie w oczekiwaniu na wydalenie oraz w miejscach wyjścia na ląd (plaża) i w trakcie przybić do portu.

Partner Salvamento Marítimo Humanitario jest hiszpańską organizacją pozarządową zarejestrowaną w Grecji. Projekt jest realizowany we współpracy z Greckim Centrum Kontroli i Prewencji na Chios KEELNO oraz z policją portową na Chíos.