PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Pomoc dla Wschodniej Ghouty

Pomoc dla Wschodniej Ghouty

Polska Misja Medyczna uważnie śledzi doniesienia o dramatycznej sytuacji we wschodniej Ghoucie na przedmieściach Damaszku, będącej pod kontrolą opozycji. Mimo przegłosowanej wczoraj rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ o natychmiastowym zawieszeniu ognia na 30 dni, zmasowany atak na Wschodnią Ghoutę nie został przerwany. W wyniku zintensyfikowanych nalotów i ostrzału artyleryjskiego prowadzonych przez syryjskie siły rządowe, wpierane przez siły rosyjskie, od tygodnia w Ghoucie giną mieszkańcy i dzieci. Wg Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Życie straciło 500 cywili, 1600 jest rannych, a 400 000 zostało zmuszonych do opuszczenia domów.

 

Nie działają szpitale, a ranni i ciężko ranni nie mają dostępu do leków i krwi. Dr Mansour Alatrash przekazał, że brakuje środków ratujących życie, opatrunków, antybiotyków, paliwa do generatorów. Mając nadzieję na jak najszybsze wejście w życia zawieszenia broni, Polska Misja Medyczna informuje, że jest gotowa do jak najszybszego przekazania środków ratujących życie i zdrowie za pośrednictwem lokalnych organizacji medycznych działających na terenach pod kontrolą opozycji, w tym Balsam Medical Organization, jak również w porozumieniu z Departamentem ds. Pomocy Humanitarnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i stojącą na jego czele Panią Minister Beatą Kempą.

 

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o niezbędne w tej sytuacji wsparcie finansowe.

Polską Misję Medyczną można wesprzeć kupując wybrany pakiet pomocowy na stronie PMM: http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy-2/ lub wpłacając pieniądze na konto syryjskie PMM: 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315.

 

Zdjęcie: Baraa Abdurahmann

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP