PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Pomagamy dzieciom Haiti

Pomagamy dzieciom Haiti

W środę 22 marca wolontariusze Polskiej Misji Medycznej wylecieli na Haiti, gdzie zrealizują pierwszy etap projektu „Dzieci Haiti”. Celem projektu jest pomoc najmłodszym mieszkańcom wyspy, która jest najbiedniejszym krajem świata, nękanym kataklizmami i katastrofami naturalnymi. Projekt jest realizowany przy współpracy linii lotniczych Air France.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni przewoźnikowi Air France za wsparcie naszego projektu - mówi Ewa Piekarska, prezes PMM – pomoc, której udzielają świadome i zaangażowane firmy organizacjom pozarządowym takim, jak PMM, usprawnia nasze działanie i daje więcej możliwości, by nieść pomoc potrzebującym.

Rejsem Air France do Port-au-Prince, stolicy Haiti, odleci dziś trójka ratowników i wolontariuszy Polskiej Misji Medycznej: Michał Wieczorek, Łukasz Mazurowski i Kamil Gabarski. Będą tam realizować pierwszą fazę projektu, na którą składają się m. in.: zakup i dostarczenie najbardziej niezbędnych przyborów szkolnych i wyposażenia dla ośrodka Sakala, który uczy i otacza opieką dzieci i młodzież pozbawioną domu; warsztaty edukacyjne z języka angielskiego i pierwszej pomocy dla podopiecznych ośrodka; pomoc dla Jesuli, która jest na trzecim roku medycyny i potrzebuje środków na dokończenie studiów; rozpoznanie w zakresie potrzeb socjalnych i zdrowotnych mieszkańców Haiti oraz najskuteczniejszych form wsparcia dla lokalnych ośrodków zdrowia.

Dlaczego pomagamy na Haiti:

- 80% mieszkańców Haiti żyje w skrajnej nędzy

- wyspę systematycznie nawiedzają katastrofy naturalne

- w 2010 roku w skutek największego od 200 lat trzęsienia ziemi zginęło ok. 70 tys. osób, 250 tys. osób doznało obrażeń, a ponad 1,5 mln straciło dach nad głową

- w 2016r. Huragan Matthew spowodował tam ogromne zniszczenia, liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ponad 1000 osób a 1,5 miliona mieszkańców straciło domy i cały dorobek życia

- do tej pory Haiti nie podniosło się z gruzów

- w tych warunkach żyją dzieci skazane na głód i cierpienie, często bez możliwości edukacji, oraz bez jakichkolwiek perspektyw na lepszą przyszłość.

Jeśli chcesz pomóc, wpłać pieniądze na konto: 72 1240 4650 1111 0010 3991 0067, z dopiskiem: Haiti

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP