PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pomagamy Doris z Malawi

Pomagamy Doris z Malawi

Karolina Siwicka, lekarz ortopeda, nasza wolontariuszka z Malawi chciałaby Państwu przedstawić jedną ze swoich pacjentek. Karolina może pomagać tej dziewczynce i innym dzieciom dzięki Państwa wsparciu.

Doris cierpi na dysplazję kości i ze względu na to jej kości mają nienormalne kształty i rozmiary, zwłaszcza w nogach i kręgosłupie. Dysplazja kości Doris w nogach powoduje, że kolana pochylają się i dotykają się, gdy nogi są wyprostowane. Mama dziewczynki zmarła na cholerę, gdy Doris była malutka a tata porzucił ją niedługo potem. Doris i jej starszą siostrę wychowuje wujostwo. Dziewczynka traktuje ich jak swoich rodziców, ale rodzina powoli przygotowuje ją, by opowiedzieć jej o jej prawdziwej mamie i tacie. Nie chcą jednak, by myślała, że została porzucona z powodu swojej niepełnosprawności.

„Przyjaciele Doris traktują ją jak normalne dziecko, a jej nauczyciele są bardzo pomocni, ale chcielibyśmy i wiemy, że może osiągnąć więcej – mówią jej bliscy. Jest pracowita i choć boryka się z nauką, nigdy się nie poddaje i zawsze chętnie pomaga tam, gdzie jest to potrzebne. Największym wyzwaniem, przed którym staje, jest mobilność. Bardzo trudno jest jej pokonywać długie dystanse. "

Gdy Doris się urodziła, była zdrowa. Choroba uwidoczniła się, gdy zaczęła chodzić – około trzeciego roku życia. Jej rodzina nie szukała pomocy, bo nie sądziła, że pomoc jest możliwa. Pewnego dnia, gdy Doris wracała ze szkoły, zobaczyła ją Gladys, jedna z pielęgniarek szpitala CURE. Zaprzyjaźniła się z dziewczynką i poinformowała jej rodzinę, że personel szpitala może jej pomóc odzyskać sprawność.

Doris jest obecnie pacjentką Karoliny Siwickiej.

Jeśli chcesz pomóc malawijskim dzieciom, wpłać pieniądze na konto nr: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Malawi