PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Polska Misja Medyczna pomaga Aleppo

Polska Misja Medyczna pomaga Aleppo

W Aleppo trwa kruchy rozejm.  Mieszkańcy uciekają z miasta. Wśród nich są tysiące chorych i rannych od ostrzałów. Potrzebują pomocy medycznej i leków. Potrzebują naszej pomocy. Polska Misja Medyczna dostarczy leki dla uchodźców z Aleppo.

28 grudnia Polska Misja Medyczna rozpoczęła zbiórkę środków na zakup leków dla uciekających z Aleppo chorych i rannych. Naszym celem jest 80 000 zl, czyli 20 000 USD, które pozwolą pracować dwóm szpitalom w Idlib i zachodnim Aleppo do marca 2017.

Pracujemy bezpośrednio z syryjską organizacją medyczną Balsam Medical Organization, której lekarze  operują w 2 szpitalach, 3 punktach zdrowia i 2 małych punktach pierwszej pomocy. Szpital w zachodnim Aleppo nosi nazwę Alryh Almorsalah czyli Dobry Wiatr, a szpital w Idlib nazywa się Auday od nazwiska pracownika oddziału ratunkowego, który zginął a trakcie ratowania innym życia.

Wg danych przekazanych wczoraj Małgorzacie Olasinskiej-Chart, koordynatorce pomocy dla Aleppo, przez dr Monssoura, koordynatora pracy 14 lekarzy z organizacji Balsam Medical, w ostatnich  dwóch tygodniach  w obu szpitalach i w punktach medycznych przebywało  519 pacjentów, z czego 352 to uchodźcy z Aleppo.  Wykonano w sumie 40 operacji z chirurgii ogólnej,  35 amputacji  (w tym 15 dzieci), 321 udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Uchodźcy z Aleppo mają zakażone rany od ostrzału i okaleczeń przez zawalone budynki. Brakuje środków do znieczulania ogólnego, antybiotyków, opatrunków.

W szpitalu Auday w Idlib jest jedynie 19 łóżek, przed kryzysem przyjmowano tu ok. 140 pacjentów miesięcznie i wykonywano ok. 330 operacji i konsultacji. Gdy po zawieszeniu broni mieszkańcy Aleppo zaczęli masowo opuszczać miasto, liczby te się podwoiły. Lekarze przyjęli na konsultacjach blisko 2900 dzieci poniżej 5 roku życia, z traumą wojenną, niedożywionych i chorych.

Jedną z największych potrzeb są protezy. Z powodu nieleczonych zakażeń i ran wiele dzieci i nastolatków musiało mieć amputowane ręce lub nogi. Będziemy się starali o specjalną pomoc dla tej grupy pacjentów.

PMM wystąpiła do Prezydenta Miasta Krakowa o zaproszenie do Krakowa pięciorga dzieci po amputacjach, na dobranie protez i rehabilitację.

Możesz pomóc razem z nami! Wejdź na http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy/ i kup wybrany zestaw leków lub wpłać dowolną kwotę na konto: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444

Więcej informacji na stronie: www.pmm.org.pl   W razie pytań i propozycji, pozostaję do dyspozycji.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP