PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Polska Misja Medyczna na DFBG

Polska Misja Medyczna na DFBG

POLSKA MISJA MEDYCZNA na Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju!
W ramach DFBG Polska Misja Medyczna zaprasza na trening pomagania! Przed nami warsztaty medyczne dla dzieci i dorosłych.

1. Warsztaty dla dzieci: „Zabawa w pierwszą pomoc”.
Termin: sobota 20.07.2019, godz. 14.00-15.30 
Miejsce: Dolna część parku, poniżej sceny amfiteatru.

Warsztaty PMM: „Zabawa w pierwszą pomoc” (Nie tylko dla dzieci!).
Zapraszamy na warsztaty pierwszej pomocy - dla najmłodszych, starszych i rodziców. Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko nie będzie bezradne w sytuacji wymagającej podjęcia podstawowych działań ratunkowych? Nauka przez wspólną zabawę to najlepsza forma przygotowania na nieprzewidziane sytuacje! Przyjdźcie razem na warsztaty!

  1. Dla najmłodszych! Nauka pierwszej pomocy może być dobrą zabawą! Zabandażujemy misia, założymy mamie opatrunek, nauczymy maluchy, jak się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Wszystko przez dobrą zabawę!
  2. Dla starszych! Pierwsza pomoc po ekspercku: udzielanie pierwszej pomocy w praktyce, podczas symulowanej akcji ratunkowej!  
  3. DLA ODWAŻNYCH! Prawdziwa rozmowa z dyspozytorem! Jak wygląda? Co mówić? O co pyta dyspozytor zanim wyśle pomoc? Przyjdź. Sprawdź się na żywo!
  4. BONUS! Nieplanowany biwak w górach. Co zrobić, gdy podczas wycieczki zastanie nas noc i nie mamy możliwości powrotu do cywilizacji. Ciężki teren, pogoda czy kontuzja mogą sprawić że zaskoczy nas noc, a trudność trasy lub zmęczenie nie pozwolą nam kontynuować marszu. Jak zapewnić sobie bezpieczny biwak w górach, wykorzystując to, co mamy przy sobie? Zdradzimy Wam kilka survivalowych tipów na przetrwanie!

Warsztaty poprowadzą:

- Wojciech Jakimiuk ratownik medyczny, ratownik w projekcie Bezpieczny Kazbek, od najmłodszych lat związany z wieloma aktywnościami górskimi.

- Katarzyna Wojtiuk ratownik KPP, fotograf, Uwielbia góry, szczególnie zimą, kiedy może przemierzać je na skiturach.

2. Prelekcja: „Budujemy Pomoc”. Kilka słów o działalności Polskiej Misji medycznej na świecie. Jak PMM pomaga w dziedzinie ortopedii, by przywracać marzenia o sprawności.

Termin: sobota 20.07.2019, godz. 15.30-15.50 
Miejsce: Amfiteatr przed Kawiarnią Zdrojową

Prelegent: Ewa Piekarska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia PMM. Koordynator medyczny projektów w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Chęć niesienia pomocy łączy z pasją podróżowania, poznawania ludzi, lokalnych obyczajów i radzenia sobie w krajach całkowicie odmiennych kulturowo od Polski. Miłośniczka gór, jazdy na rowerze, tańców latynoamerykańskich i kuchni orientalnej.