PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Półkolonie dla dzieci cudzoziemców

Półkolonie dla dzieci cudzoziemców

Polska Misja Medyczna od stycznia 2017 roku prowadzi project Yes, You can! Jego beneficjentami są cudzoziemcy, którzy przyjechali do Polski w styczniu 2016 roku lub później  i poszukują pracy w Polsce. PMM, dzięki grantowi otrzymanemu od State Street CAF, finansuje dla nich kursy języka polskiego, języków obcych, kursy zawodowe. W ramach projektu w drugiej połowie sierpnia odbędą się również w Krakowie półkolonie dla dzieci cudzoziemców.

            Do udziału w półkoloniach Polska Misja Medyczna zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które przebywają w Polsce na podstawie aktualnego dokumentu pobytu z terminem ważności minimum 365 dni. W ramach półkolonii zaplanowane są zabawy i animacje ogólnorozwojowe dla dzieci, ale także warsztaty z elementami doskonalenia języka polskiego oraz lektorat z języka angielskiego. Dzieci otrzymają podczas półkolonii drugie śniadanie i obiad. Zajęcia będą się odbywać na krakowskim Kazimierzu w terminie od 14 do 25 sierpnia,  w godzinach 8.00 – 13.30.

Rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w półkoloniach zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Pauliną Bandurą pod adresem mailowym: paulina.bandura@pmm.org.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 lipca.

Projekt Yes, You can! realizowany w Krakowie przez Polską Misję Medyczną od stycznia do grudnia 2017 roku jest finansowany przez State Street Charities Aid Foundation. Celem projektu jest integracja cudzoziemców poprzez naukę języka polskiego oraz wsparcie ich w odnalezieniu się na rynku pracy w Polsce dzięki kursom zawodowym i szkoleniom z doradcami zawodowymi.  Obecnie bezpośrednią pomocą objętych jest ponad 50 osób, głównie z Ukrainy. 

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP