PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Podaruj Podatek

Podaruj Podatek

Wystarczy drobny gest, żeby połączyć potrzebujących z pomagającymi

TWÓJ 1% TO TEN GEST

Rozliczając PIT, wesprzyj Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna

Podaj numer KRS 0000162022

Jako Polska Misja Medyczna łączymy pomagających i potrzebujących. Działamy tam, gdzie jest potrzebna realna pomoc - nie ma szpitala, brakuje lekarzy, wydarzyła się katastrofa.
    
W 2017 roku dzięki przekazanym darowiznom i 1% mogliśmy skutecznie pomagać w wielu rejonach świata. Jak to wygląda w szczegółach?
   
Syrii przekazaliśmy ponad 160 tysięcy zł na funkcjonowanie dwóch szpitali w zachodnim Aleppo i Idlib (głównie na lekarstwa i sprzęt medyczny). Przekazaliśmy również 59 tysięcy zł na zakup protezy ręki dla młodej matki z Aleppo, Nury Nataah; zebraliśmy 180 tysięcy złotych na protezy dla Hebe i pięciorga innych dzieci.
   
Papui Nowej Gwinei nasi wolontariusze (chirurg, dentysta i farmaceuta) przeprowadzili 101 zabiegów chirurgicznych oraz przyjęli 376 pacjentów stomatologicznych, u których wykonano 233 ekstrakcje i 240 wypełnień. Przeprowadziliśmy tam również szkolenia z zakresu leczenia ran, stosowania pomp podciśnieniowych oraz leczenia bólu, przeliczania dawek leków, higieny jamy ustnej. Nasi pacjenci często pierwszy raz w życiu mieli kontakt z lekarzem!
   
Sudanie Południowym dostarczyliśmy środki na zakup miesięcznych porcji żywności i specjalistycznych odżywek dla 2000 skrajnie niedożywionych osób.
  
Zambii kontynuowaliśmy projekt dożywania dzieci. Pomagamy aż 500 maluchom przetrwać suszę i głód!

Dzięki Państwa wsparciu znacznie powiększymy tę sumę dobra w tym roku. 1% Państwa podatku bardzo nam w tym pomoże. Wystarczy tylko wpisać w zeznaniu rocznym PIT nasz KRS 0000162022.

Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!

Zespół PMM