PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pomoc Dla Jemenu

Podaruj godzinę dla Jemenu

Podaruj godzinę dla Jemenu

W Jemenie co 10 minut umiera dziecko. Powodem śmierci jest choroba, głód lub rany od bomb. - Sytuacja w Jemenie to katastrofa humanitarna cywilów, zwłaszcza kobiet i dzieci – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z PMM. Na stronie www.pmm.org.pl/akcja-specjalna można policzyć, ile zarabiamy w ciągu godziny i taką sumę przekazać na pomoc dla Jemenu. PMM współpracuje w tym kraju z międzynarodową organizacją Lekarze Bez Granic. Ambasadorem akcji #PMMdlaJemenu jest znany aktor, Maciej Stuhr.

- Z głodu lub braku opieki medycznej w Jemenie co 10 minut umiera dziecko – mówi Maciej Stuhr w materiale filmowym na profilu PMM na portalu Facebook – dołącz do Lekarzy Bez Granic i Polskiej Misji Medycznej. Pomagaj z nimi! – zachęca.

PMM pomaga umierającym z głodu dzieciom i kobietom w Jemenie w partnerstwie z Lekarzami Bez Granic. Ta najbardziej szanowana na świecie medyczna organizacja pozarządowa pracuje w Jemenie od początku konfliktu. Ma doskonale rozpoznane potrzeby oraz wdrożone i zaakceptowane przez rząd w Jemenie międzynarodowe standardy pomocy. - Dla nas ważne jest to, że nie wydamy żadnej przekazanej nam złotówki na koszty podróży, koszty biurowe czy administracyjne – mówi Olasińska-Chart - nie musimy tam jechać i szukać informacji, wszelkie dane o potrzebach i kosztach leczenia są już zweryfikowane przez Lekarzy Bez Granic, a my po prostu finansujemy bezpośrednią pomoc ratującą życie.

Polska Misja Medyczna przekazała już 10 tysięcy dolarów na pomoc w Jemenie. Polska organizacja wspiera 37 punktów odżywiania dzieci i leczenia cholery, które uruchomili Lekarze Bez Granic. W ciągu 4 lat uratowały one życie już ponad 101 tys. jemeńskich dzieci i kobiet. Pomoc nadal jest potrzebna!

Polska Misja Medyczna wspiera działania Lekarzy Bez Granic w Jemenie.

Wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: JEMEN

Wejdź na stronę: https://www.pmm.org.pl/pl/akcja-specjalna/