PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

PMM wspiera syryjskie szpitale

PMM wspiera syryjskie szpitale

Pomoc Polaków dla zrujnowanej wojną Syrii przynosi wymierne efekty – za pośrednictwem Polskiej Misji Medycznej wsparcie otrzymują szpitale w zachodnim Aleppo i Idlib.

Otrzymaliśmy wzruszający materiał filmowy przygotowany przez syryjskich lekarzy, którzy właśnie odebrali aparaty USG, których zakup sfinansowaliśmy z przekazanych przez osoby indywidualne środków. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu, dostępnego na naszym kanale na YouTube.com:

https://www.youtube.com/watch?v=IQhcbZaEwMw

Od grudnia 2016r. pracujemy bezpośrednio z syryjską organizacją Balsam Medical Organization, której lekarze operują w 2 szpitalach, 3 punktach zdrowia i 2 małych punktach pierwszej pomocy w Syrii. Wg danych otrzymanych od dr Mansura, koordynatora pracy organizacji Balsam Medical, w czasie najbardziej intensywnych ataków w ciągu dwóch tygodni w obu szpitalach i w punktach medycznych przebywało  519 pacjentów,  z czego 352 to uchodźcy z Aleppo. Mają zakażone rany od ostrzału i okaleczeń przez zawalone budynki. Brakuje środków do znieczulania ogólnego, antybiotyków, opatrunków. Wykonywanych jest wiele operacji z chirurgii ogólnej,  z czego większość to amputacje, głównie wśród dzieci.  Koszty zakupu protez przerastają możliwości syryjskich szpitali i rodzin dzieci. W 2017r. PMM dostarczyło do szpitali w Syrii leki, antybiotyki i środki znieczulające na łączną kwotę 120 tysięcy złotych oraz dwa aparaty USG.

->->->Jeśli chcesz wesprzeć syryjskie szpitale w Aleppo i Idlib, wpłać dowolną kwotę na konto: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Syria

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP