PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

PMM w Irackim Kurdystanie

PMM w Irackim Kurdystanie

Polska Misja Medyczna razem z włoską organizacją Terre Des Hommes kontynuuje działania mające na celu wsparcie podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej dla uchodźców z Syrii oraz przesiedlonych irackich rodzin, przebywających w pięciu obozach dla uchodźców, a także lokalnej ludności w prowincjach Diyala i Erbil w Iraku.

Opieka medyczna w tym rejonie jest bardzo ograniczona. Uchodźcy mają dostęp jedynie do pierwszej pomocy medycznej i nie są objęci opieką specjalistów, internistów czy pediatrów.

Codzienna praca personelu kliniki mobilnej, to badania, wizyty lekarskie, rozmowy z pacjentami. W klinice pracują m. in. pielęgniarka Noor i ginekolog Zina. Badają poziom cukru we krwi czy ciśnienie. Pracują m. in. w centrum medycznym w obozie Darashakran.

Dzięki projektowi, który realizuje PMM, polska flaga znalazła się na publikowanej przez UNHCR liście państw wspierających uchodźców w obozach w Kurdystanie dzięki trwającemu projektowi PMM w guberni Erbil. Na jednym ze zdjęć przy tablicy z flagami w obozie Harsham pozują: koordynator projektu Abdulrahman Shishani, prezes PMM Ewa Piekarska i koordynator projektu w Irackim Kurdystanie, Małgorzata Olasińska.

Partnerzy projektu

Projekt „Wsparcie rozwoju podstawowej opieki medycznej, poprawa warunków  higienicznych i edukacja medyczna w prowincji Diyala dla uchodźców, osób przesiedlonych i ludności lokalnej” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP.