PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

PMM pomoże na Chíos

PMM pomoże na Chíos

 Organizujemy wsparcie medyczne dla uchodźców na greckiej wyspie Chíos. To piąta co do wielkości wyspa grecka, znajdująca się w odległości 7 km od wybrzeża tureckiego. Jest to atrakcja dla turystów szukających słońca, ale i również miejsce dramatu uchodźców, którzy przedostali się tam z Turcji i oczekują na wynik swojej procedury azylowej.

 Aktualnie na wyspie przebywa ok. 3000 osób. W wyniku podpisanej przez Unię Europejską umowy z Turcją w marcu 2016 roku,  uchodźcy syryjscy, którzy dotarli do Grecji po 20 marca 2016 zostaną odesłani do Turcji. Przebywający na wyspie uchodźcy oczekują na decyzję w ich sprawie, której wydanie przedłuża się. Koczują w namiotach na niezabezpieczonym terenie. Hiszpańska organizacja Salvamento Maritimo Humanitario (http://www.smh.eus/index.php/en/about-us/), w ramach projektu podstawowej pomocy medycznej w obozie uchodźców Campo Vial udziela pomocy medycznej uchodźcom przebywającym w obozie, a także przybywającym w areszcie w oczekiwaniu na wydalenie oraz w miejscach wyjścia na ląd (plaża) i w trakcie przybić do portu. Partner Salvamento Marítimo Humanitario jest hiszpańską organizacją pozarządową zarejestrowaną w Grecji. Projekt jest realizowany we współpracy z Greckim Centrum Kontroli i Prewencji na Chios KEELNO oraz z policją portową na Chíos.

 Wsparcie tego projektu przez Polską Misję Medyczną będzie polegało na wysłaniu na Chíos wolontariuszy-lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek w celu zwiększenia ilości interwencji medycznych udzielanych na wyspie i odciążenia lokalnej struktury zdrowia. 

 Kraj projektu: Grecja

Miejsce realizacji: Wyspa Qíos, Miasto Qíos, Chalkio (Campo de Vial)

Mapa topograficzna Chios i okolic.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP