PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Gala 20 lat PMMM
Rozliczenie PIT z PITax.pl

PMM pomoże na Chíos

PMM pomoże na Chíos

 Organizujemy wsparcie medyczne dla uchodźców na greckiej wyspie Chíos. To piąta co do wielkości wyspa grecka, znajdująca się w odległości 7 km od wybrzeża tureckiego. Jest to atrakcja dla turystów szukających słońca, ale i również miejsce dramatu uchodźców, którzy przedostali się tam z Turcji i oczekują na wynik swojej procedury azylowej.

 Aktualnie na wyspie przebywa ok. 3000 osób. W wyniku podpisanej przez Unię Europejską umowy z Turcją w marcu 2016 roku,  uchodźcy syryjscy, którzy dotarli do Grecji po 20 marca 2016 zostaną odesłani do Turcji. Przebywający na wyspie uchodźcy oczekują na decyzję w ich sprawie, której wydanie przedłuża się. Koczują w namiotach na niezabezpieczonym terenie. Hiszpańska organizacja Salvamento Maritimo Humanitario (http://www.smh.eus/index.php/en/about-us/), w ramach projektu podstawowej pomocy medycznej w obozie uchodźców Campo Vial udziela pomocy medycznej uchodźcom przebywającym w obozie, a także przybywającym w areszcie w oczekiwaniu na wydalenie oraz w miejscach wyjścia na ląd (plaża) i w trakcie przybić do portu. Partner Salvamento Marítimo Humanitario jest hiszpańską organizacją pozarządową zarejestrowaną w Grecji. Projekt jest realizowany we współpracy z Greckim Centrum Kontroli i Prewencji na Chios KEELNO oraz z policją portową na Chíos.

 Wsparcie tego projektu przez Polską Misję Medyczną będzie polegało na wysłaniu na Chíos wolontariuszy-lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek w celu zwiększenia ilości interwencji medycznych udzielanych na wyspie i odciążenia lokalnej struktury zdrowia. 

 Kraj projektu: Grecja

Miejsce realizacji: Wyspa Qíos, Miasto Qíos, Chalkio (Campo de Vial)

Mapa topograficzna Chios i okolic.