PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

PMM pomaga w Tanzanii

PMM pomaga w Tanzanii

Ewa Piekarska, prezes Stowarzyszenia i Katarzyna Błądek, lekarz dentysta przez dwa tygodnie pobytu w Tanzanii realizowały kolejne etapu projektu PMM.

1 kwietnia 2018r. Polska Misja Medyczna rozpoczęła realizację projektu „Podniesienie jakości leczenia chirurgicznego oraz opieki nad matką i dzieckiem w regionach Lindi i Mtwara w Tanzanii”. Projekt skupiony będzie na pomocy w szpitalu w Nyangao w południowo-wschodniej części kraju.

Ewa Piekarska i Katarzyna Błądek, spędziły dwa tygodnie w Tanzanii. Katarzyna szkoliła lokalnego dentystę w dispensary (ośrodek zdrowia) w Nanjota, gdzie pracuje i które prowadzi polska zakonnica, s. Zofia Ładniak, a razem z tamtejszym stomatologiem przeprowadzała też badania przesiewowe w okolicznych szkołach i wioskach. Była to okazja do przekazanie wiedzy o tym, dlaczego warto myć zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Gabinet dentystyczny w Nanjota został doposażony w brakujący sprzęt, który Ewa i Katarzyna przywiozły na miejsce.
Ewa Piekarska z dr. Ryszardem Jankowiczem, koordynatorem projektu ze strony szpitala w Nyangao, planowała działania w kolejnych etapach i analizowała najbardziej palące potrzeby. Te zagadnienie konsultowane były także z lekarzami pracującymi w szpitalu i innymi osobami zaangażowanymi w projekt. W drugim etapie podróży, wizytowała projekt w Nanjota, asystując Katarzynie Błądek na zmianę z siostrą Zofią Ładniak przy badaniach przesiewowych wśród dzieci i przy leczeniu stomatologicznym. Pracownice PMM pomagały również w pokoju zabiegowym w dispensary oraz rozwijały wiedzę na temat najczęstszych chorób regionu.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP