PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

PMM pomaga w Jemenie

PMM pomaga w Jemenie

Polska Misja Medyczna przekazała 30 tysięcy dolarów na pomoc dla dzieci w Jemenie. Środki trafiły na konto międzynarodowej organizacji pomocowej Lekarze Bez Granic, która uruchomiła w Jemenie 37 centrów leczenia cholery i punktów nawodnienia dla chorych na cholerę. Pomoc otrzymało już ponad 101 000 osób . Największymi ofiarami tragicznej sytuacji humanitarnej w Jemenie są małe dzieci.

- Wg raportu UNICEF z września 2018, w Jemenie z braku pomocy medycznej lub z głodu co 10 minut umiera dziecko – alarmuje Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej - od 2015 roku trwa wyniszczająca wojna w Jemenie. Blokady portów i lotnisk odcięły kraj od dostaw żywności i leków. Bombardowania szpitali, brak dostępu do środków medycznych, brak lekarzy doprowadziły w kraju do wybuchu epidemii cholery i błonicy – dodaje.

- Niedożywienie jest poważnym problemem, ale nie tylko z powodu braku żywności. Na rynkach jest trochę jedzenia; po prostu wielu ludzi nie może sobie pozwolić na jej zakup. Jest poza ich zasięgiem. Prowadzimy programy żywieniowe jako integralną część naszych działań, praktycznie wszędzie, gdzie pracujemy Jemenie - mówi Justin Armstrong, szef misji Lekarzy Bez Granic w Jemenie

Polska Misja Medyczna wspiera działania Lekarzy Bez Granic w Jemenie.

Wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: JEMEN

Wejdź na stronę: https://www.pmm.org.pl/pl/akcja-specjalna/

PRACA LEKARZY BEZ GRANIC W JEMENIE:

Od 2015 r. w Jemenie panuje chaos, kraj opanował kryzys humanitarny na ogromną skalę. Epidemie chorób i nasilenie walk zaostrzyły i tak już tragiczną sytuację. Lekarze Bez Granic pozostają jedną z niewielu organizacji niosących pomoc medyczną i działających po obu stronach frontu. Każdego dnia ich zespoły leczą ofiary brutalnej wojny w tym kraju - z których większość to cywile: kobiety i dzieci.Projekty realizowane przez Lekarzy Bez Granic w Jemenie obejmują pomoc medyczną ratującą życie, opiekę zdrowotną nad matkami i dziećmi, zabiegi chirurgiczne, leczenie malarii, cholery i błonicy oraz opiekę nad osobami cierpiącymi z powodu niedożywienia.

Od początku 2018 r. szpitale organizacji i wspierane przez nie placówki służby zdrowia leczyły ponad 3300 przypadków skrajnego niedożywienia. Liczba pacjentów przyjętych do ośrodka intensywnej terapii w szpitalu w Khamer w guberni Amran, we wrześniu 2018r. wzrosła dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim.