PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

PMM pomaga uchodźcom z Dary

PMM pomaga uchodźcom z Dary

Polska Misja Medyczna przekaże 10 tysięcy dolarów na natychmiastową pomoc medyczną dla uchodźców, którzy uciekli na granicę syryjsko-jordańską z południowej części Syrii                      z powodu nalotów bombowych w ostatnich dniach.  Dotarcie z szybką i skuteczną pomocą będzie możliwe dzięki współpracy z partnerem PMM w Jordanii – organizacją JHAS International.

W marcu rozpoczął się ósmy rok wojny domowej w Syrii, a z jej powodu kraj opuściło prawie 6 milionów osób. Uchodźcy szukali schronienia w Jordanii, Libanie, Turcji i innych krajach regionu. Teraz mogą do nich dołączyć kolejni, którzy w ciągu ostatnich dni opuścili  swoje domy, uciekając przed atakami bombowymi. Szacuje się, że jest ich nawet 270 tys. 20 tysięcy      z nich koczuje obecnie na granicy syryjsko-jordańskiej w oczekiwaniu na pomoc. Yaroup Ajlouni, prezes organizacji JHAS International i lekarz, był w niedzielę 1 lipca w nocy na granicy, by sprawdzić, jakie są najważniejsze potrzeby uchodźców. W poniedziałek spotkał się z przedstawicielami organizacji pomocowych, by porozmawiać o wspólnym planowaniu  działań i zadeklarował w imieniu swojej organizacji i PMM pomoc dla najciężej rannych. PMM i JHAS International uruchomią dwie karetki z personelem i wyposażeniem, które będą przewozić poszkodowanych do szpitali.

PMM pomaga Syryjczykom, którzy nie zdołali opuścić kraju od grudnia 2016r.  poprzez finansowanie leków dla szpitali – w zachodnim Aleppo i Idlib oraz we Wschodniej Ghoucie. Prowadzi też projekt zakupu elektronicznych protez dla dzieci po amputacjach, a także uruchomiła ośrodek ortopedyczny w Termanin w Syrii. Partnerem działań PMM jest syryjska organizacja Balsam Mediorg, a pomoc dla Wschodniej Ghouty i Termanin współfinansował Departament Pomocy Humanitarnej KPRM.

Syryjscy uchodźcy przebywający w Jordanii otrzymują pomoc medyczną w przychodni w Zarqa, gdzie PMM realizuje projekt w partnerstwie z organizacją Terre des Hommes Italy. Więcej o projekcie tutaj: http://www.pmm.org.pl/pl/gdzie-pomagamy/jordania-i/ A razem z organizacją JHAS International w kwietniu tego roku rozpoczęła projekt w obozie dla uchodźców w Zaatari. O nim więcej tutaj: http://www.pmm.org.pl/pl/gdzie-pomagamy/jordania-ii/

Działania PMM w Syrii można wesprzeć:

-  kupując wybrany zestaw: http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy-2/

-  wpłatą na konto nr  08 1240 4650 1111 0010 4607 7315.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP