PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Gala 20 lat PMMM
Rozliczenie PIT z PITax.pl

PMM pomaga Sudanowi Południowemu

PMM pomaga Sudanowi Południowemu

Pomagamy Sudanowi Południowemu!

Już ponad 100 ton żywności przekazała Polska Misja Medyczna mieszkańcom Sudanu Południowego. To pierwsza z trzech dostaw dla zagrożonych głodem kobiet i dzieci w stanie Western Equatoria w ramach projektu rozpoczętego w czerwcu tego roku. Jego realizacja jest możliwa dzięki środkom w wysokości 1 972 000 zł na zakup żywności przekazanym przez Departament Pomocy Humanitarnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wsparciu finansowemu Kulczyk Foundation.

W dniach 25 do 31 lipca odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych dystrybucji żywności, w hrabstwie Mundri West. 8,5 tony oleju, 13 ton fasoli, 34 tony ryżu i 46 ton ziaren sorgo trafiło do niedożywionych kobiet w ciąży, matek i dzieci; łącznie 20 060 osób. Pomoc polskiej organizacji jest odpowiedzią na klęskę głodu, która nawiedziła ten kraj w 2017 r. Całość pomocy obejmie dystrybucję 354 ton żywności dla ponad 47 tysięcy kobiet i dzieci. To pierwszy projekt o tak wielkiej skali pomocy żywnościowej finansowany z polskich funduszy.

– Nasze działania wsparła Kulczyk Foundation, zapewniając środki potrzebne na zabezpieczenie dystrybucji żywności i ochronę magazynów, w których będzie przechowywana – mówi Małgorzata Olasińska-Chart, koordynatorka projektu. – Cieszymy się, że walka z głodem jednoczy różne organizacje pomocowe i instytucje w naszym kraju. Wszystkim dziękuję za okazane zaufanie – dodaje.

Pomoc w postaci fasoli, ryżu, oleju i ziaren sorgo na siew, która pozwoli beneficjentom bezpieczne przetrwać letnie miesiące oczekiwania na plony, dotarła do 3 343 gospodarstw domowych w Mundri West. Organizacją dystrybucji żywności zajmuje się amerykańska organizacja Food for the Hungry, która jest partnerem PMM w Sudanie Południowym.

Polska Misja Medyczna już latem 2017 r. odpowiedziała na apel ONZ, która ogłosiła klęskę głodu w Sudanie Południowym pierwszy raz od sześciu lat. Dzięki zbiórce PMM dostarczyła żywność oraz specjalistyczne odżywki dla 2 000 osób i wsparła funkcjonowanie Stabilization Center w obozie dla uchodźców w mieście Wau, które w ciągu trzech miesięcy udzieliło pomocy blisko 650 dzieciom i kobietom.

Jeśli chcesz pomóc głodującym w Sudanie Południowym kobietom i dzieciom:

- wejdź na www.pmm.org.pl/pl/zestawy-3/ i kup zestaw żywnościowy

- wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Sudan.