PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

PMM pomaga Sudanowi Południowemu

PMM pomaga Sudanowi Południowemu

Pomagamy Sudanowi Południowemu!

Już ponad 100 ton żywności przekazała Polska Misja Medyczna mieszkańcom Sudanu Południowego. To pierwsza z trzech dostaw dla zagrożonych głodem kobiet i dzieci w stanie Western Equatoria w ramach projektu rozpoczętego w czerwcu tego roku. Jego realizacja jest możliwa dzięki środkom w wysokości 1 972 000 zł na zakup żywności przekazanym przez Departament Pomocy Humanitarnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wsparciu finansowemu Kulczyk Foundation.

W dniach 25 do 31 lipca odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych dystrybucji żywności, w hrabstwie Mundri West. 8,5 tony oleju, 13 ton fasoli, 34 tony ryżu i 46 ton ziaren sorgo trafiło do niedożywionych kobiet w ciąży, matek i dzieci; łącznie 20 060 osób. Pomoc polskiej organizacji jest odpowiedzią na klęskę głodu, która nawiedziła ten kraj w 2017 r. Całość pomocy obejmie dystrybucję 354 ton żywności dla ponad 47 tysięcy kobiet i dzieci. To pierwszy projekt o tak wielkiej skali pomocy żywnościowej finansowany z polskich funduszy.

– Nasze działania wsparła Kulczyk Foundation, zapewniając środki potrzebne na zabezpieczenie dystrybucji żywności i ochronę magazynów, w których będzie przechowywana – mówi Małgorzata Olasińska-Chart, koordynatorka projektu. – Cieszymy się, że walka z głodem jednoczy różne organizacje pomocowe i instytucje w naszym kraju. Wszystkim dziękuję za okazane zaufanie – dodaje.

Pomoc w postaci fasoli, ryżu, oleju i ziaren sorgo na siew, która pozwoli beneficjentom bezpieczne przetrwać letnie miesiące oczekiwania na plony, dotarła do 3 343 gospodarstw domowych w Mundri West. Organizacją dystrybucji żywności zajmuje się amerykańska organizacja Food for the Hungry, która jest partnerem PMM w Sudanie Południowym.

Polska Misja Medyczna już latem 2017 r. odpowiedziała na apel ONZ, która ogłosiła klęskę głodu w Sudanie Południowym pierwszy raz od sześciu lat. Dzięki zbiórce PMM dostarczyła żywność oraz specjalistyczne odżywki dla 2 000 osób i wsparła funkcjonowanie Stabilization Center w obozie dla uchodźców w mieście Wau, które w ciągu trzech miesięcy udzieliło pomocy blisko 650 dzieciom i kobietom.

Jeśli chcesz pomóc głodującym w Sudanie Południowym kobietom i dzieciom:

- wejdź na www.pmm.org.pl/pl/zestawy-3/ i kup zestaw żywnościowy

- wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Sudan.