PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

PMM dla Aleppo

PMM dla Aleppo

Polska Misja Medyczna zebrała już kwotę, która potrzebna jest dla dwóch szpitali                    w zachodnim Aleppo i w prowincji Idlib w Syrii, by mogły przyjmować pacjentów ze zrujnowanego miasta przez kolejne dwa miesiące. 7 lutego leki, środki opatrunkowe, odkażające i znieczulające zostały przekazane syryjskim lekarzom. Koordynatorki akcji  przebywają w Gaziantep od 6 do 10 lutego.

Potrzebną kwotę udało się zebrać w planowanym czasie dzięki wpłatom indywidualnym Polaków oraz kweście, która została zorganizowana przy Kościele OO. Karmelitów Na Piasku w Krakowie. Podczas kwesty wolontariusze PMM zebrali do puszek ponad 11 000 zł. – Bardzo dziękujemy Ojcom Karmelitom za zgodę na zorganizowanie zbiórki oraz wszystkim, którzy wrzucili pieniądze do puszek a także naszym wolontariuszom za przeprowadzenie akcji. To dowód ogromnej hojności i otwartości krakowian – mówi Małgorzata Olasińska-Chart, koordynatorka akcji.

PMM czeka na informacje od Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie zaproszenia do Krakowa pięciorga dzieci po amputacjach, na dobranie protez i rehabilitację. Prof. Jacek Majchrowski postanowił wesprzeć tę inicjatywę i rekomendować sfinansowanie leczenie dzieci.

Także inne miasta w Polsce zainteresowane  pomocą dzieciom z Aleppo zwracają się do PMM o pomoc w zorganizowaniu przyjazdu małych pacjentów.