PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Plan Planeta wspiera z nami Sudan Południowy

Plan Planeta wspiera z nami Sudan Południowy

Plan Planeta rozpoczął nowy projekt. Każdy zakup na stronie www.planplaneta.pl to fundusze przekazane na projekt ratowania ofiar głodu w Sudanie Południowym – głównie ciężarnych kobiet i dzieci. Projekt jest realizowany dzięki  współpracy z Polską Misją Medyczną. 

CO SIĘ DZIEJE W SUDANIE?

W 2013 roku w Sudanie Południowym na skutek kryzysu politycznego wybucha konflikt zbrojny.  W pogromach śmierć ponoszą tysiące kobiet, dzieci i mężczyzn. Od tego czasu, na skutek brutalnej wojny domowej ponad 3,5 miliona osób zostało zmuszonych do opuszczenia swych domostw z czego ponad 1,6 miliona uciekło do krajów ościennych; Etiopii, Kenii, Sudanu i Ugandy. To największy kryzys uchodźczy na kontynencie Afrykańskim.

Zmuszeni do opuszczenia swoich gospodarstw ludzie stracili środki do wyżywienia siebie i swoich rodzin. Dodatkowo rosnące ceny żywności i paliw, niestabilna sytuacja i uszczuplające się zapasy żywności zaprowadziły setki tysięcy mieszkańców Sudanu Południowego na skraj głodu.

Obecnie według organizacji Oxfam około 100 000 ludzi cierpi głód a 5 milionów – 40 procent społeczeństwa – jest chronicznie niedożywionych. Występujące na terenie objętym głodem cholera, tyfus i zanieczyszczona woda podnoszą ryzyko katastrofy humanitarnej.

Według ostatniego raportu ONZ pół miliona dzieci może umrzeć  z głodu.

Potrzebna jest konkretna pomoc: worek ryżu, fasola, mąka kukurydziana.

Plan Planeta o swoim projekcie:

Wy, kupując na Planie Planeta piękne rzeczy, robicie z nami rzeczy najważniejsze. Każda kupiona rzecz to część zysku przekazana na nasz projekt. Każde 50 PLN wydane na Plan Planeta to kilogram mąki kukurydzianej zakupionej na miejscu i rozdystrybuowanej wśród borykających się z głodem rodzin w Sudanie Południowym.

Projekt ten organizujemy z  Polską Misją Medyczną wspierając razem działania niemieckiej organizacji Johanniter-Unfall-Hilfe e.V. Obecnie Johanniter prowadzi dystrybucję żywności wspieraną przez Światowy Program Żywnościowy w stanie West Bahr El Ghazal. Celem dożywiania jest wsparcie jednego z obozów dla przesiedlonych i pięciu innych ośrodków dla uchodźców, a pomoc trafia głównie do dzieci poniżej piątego roku życia i kobiet w ciąży, u których stwierdzono stan skrajnego niedożywienia. 

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP