PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Gala 20 lat PMMM
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Plan Planeta wsparł projekt Leki dla Aleppo

Plan Planeta wsparł projekt Leki dla Aleppo

Wczoraj zakończył się projekt pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego w Syrii realizowany przez Plan Planeta we współpracy z Polską Misją Medyczną, który  polegał na wsparciu szpitali w Aleppo i Idlib i pomoc w wyposażeniu ich w sprzęt medyczny i leki.
Dzięki osobom, które zrobiły zakupy na Planie Planeta pomoc  medyczną w szpitalach w Aleppo i Idlib otrzymało i otrzyma 95 osób poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Syrii.
Plan Planeta napisał:
„Choć sytuacja na miejscu przechodzi wszelkie wyobrażenie, każdy z nas potrafi sobie chyba uzmysłowić jak bardzo potrzebna jest tam teraz pomoc medyczna.  W Syryjskich szpitalach brakuje środków do znieczulania ogólnego, antybiotyków i opatrunków. Jedną z największych potrzeb są protezy. Z powodu nieleczonych zakażeń i ran wiele dzieci i nastolatków musiało mieć amputowane ręce lub nogi. Polska Misja Medyczna wraz z  miejscowymi lekarzami próbuje adresować najpilniejsze potrzeby.
Dzięki temu projektowi mieliśmy wszyscy okazję być częścią tych starań oraz pokazać sprzeciwu wobec okrucieństw wojny oraz solidarność z jej ofiarami.”
Dziękujemy za wsparcie naszych działań!