PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Plan Planeta wsparł projekt Leki dla Aleppo

Plan Planeta wsparł projekt Leki dla Aleppo

Wczoraj zakończył się projekt pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego w Syrii realizowany przez Plan Planeta we współpracy z Polską Misją Medyczną, który  polegał na wsparciu szpitali w Aleppo i Idlib i pomoc w wyposażeniu ich w sprzęt medyczny i leki.
Dzięki osobom, które zrobiły zakupy na Planie Planeta pomoc  medyczną w szpitalach w Aleppo i Idlib otrzymało i otrzyma 95 osób poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Syrii.
Plan Planeta napisał:
„Choć sytuacja na miejscu przechodzi wszelkie wyobrażenie, każdy z nas potrafi sobie chyba uzmysłowić jak bardzo potrzebna jest tam teraz pomoc medyczna.  W Syryjskich szpitalach brakuje środków do znieczulania ogólnego, antybiotyków i opatrunków. Jedną z największych potrzeb są protezy. Z powodu nieleczonych zakażeń i ran wiele dzieci i nastolatków musiało mieć amputowane ręce lub nogi. Polska Misja Medyczna wraz z  miejscowymi lekarzami próbuje adresować najpilniejsze potrzeby.
Dzięki temu projektowi mieliśmy wszyscy okazję być częścią tych starań oraz pokazać sprzeciwu wobec okrucieństw wojny oraz solidarność z jej ofiarami.”
Dziękujemy za wsparcie naszych działań!

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP