PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Patronat PMM „Medycy dla Afryki”

Patronat PMM „Medycy dla Afryki”

W imieniu organizatorów zapraszamy 20 maja do Szczecina na konferencję „Medycy dla Afryki”, która odbywa się pod patronatem Polskiej Misji Medycznej.

Najczęściej spotykane jednostki chorobowe, najciekawsze przypadki kliniczne, najtrudniejsze doświadczenia z jakimi przyszło się zmierzyć naszym gościom podczas ich misji, no i przede wszystkim odpowiedź na pytanie: dlaczego to właśnie Afryka stała się celem działalności zaproszonych przez nas gości – o tym wszystkim będziemy mogli usłyszeć już 20 maja.Uczestnicy naszej konferencji będą ponadto mieli okazję dowiedzieć się w jakim stopniu współczesna medycyna korzysta z metod stosowanych od wieków w ramach tradycyjnego afrykańskiego lecznictwa.  Jak już wspomniano,  naszym założeniem jest pokazanie Afryki nie tylko od strony medycznej, ale też od tej historyczno-kulturowej. Z tego powodu zaplanowane są również akcenty muzyczne.

Planowane na 20 maja 2017 roku sympozjum, skierowane jest nie tylko do studentów i przedstawicieli zawodów medycznych, ale też do każdej osoby zainteresowanej działalnością charytatywną na terenie Afryki. Dzięki zaproszeniu prelegentów reprezentujących różne specjalności, tak medyczne, jak i tylko pośrednio związane z lecznictwem, każdy z uczestników konferencji będzie miał okazję znaleźć coś dla siebie. Wśród zaproszonych gości znajdą się bowiem zarówno profesorowie, doświadczeni lekarze, młodzi doktorzy, jak i studenci, reprezentujący najróżniejsze specjalności i kierunki m.in. lekarski, stomatologiczny i położniczy. Niektórzy z nich byli w Afryce tylko raz.  Innych Czarny Ląd uwiódł do tego stopnia, że wracają tam przy każdej nadarzającej się okazji. To co ich łączy to niewątpliwie miłość do tego niezwykłego kontynentu i żyjących tam społeczności.

Projekt „Medycy dla Afryki” (realizowany w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland) działa w Szczecinie od 2015 roku. Jego celem jest nie tylko zapoznawanie studentów kierunków medycznych z najważniejszymi problemami afrykańskiej służby zdrowia lecz także pokazanie im niezwykłej różnorodności tego kontynentu – pod względem historycznym, kulturowym i etnicznym. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach z ludźmi, którzy mieli już okazję leczyć na Czarnym Lądzie, z jednej strony: pragniemy ukazać możliwości organizacji tego typu wyjazdu, z drugiej: przygotować młodych medyków na trudności z jakimi będą musieli się zmierzyć w przypadku gdy podejmą decyzje o takiej podróży.  To właśnie głównie z tych powodów powstał pomysł organizacji naszej konferencji.

Projekt „Medycy dla Afryki” rozwija się prężnie w niemalże wszystkich większych miastach akademickich Polski ,a organizowane w jego ramach sympozja już od kilku lat gromadzą licznie miłośników wolontariatu. W  Szczecinie jednak,  uchodzącym przecież za jedno z głównych centrów afrykanistycznych w naszym kraju, nigdy jeszcze wydarzenie o podobnym charakterze nie miało miejsca. Mamy nadzieję że konferencja „Medycy dla Afryki” rozpali w sercach słuchaczy chęć rozpoczęcia działalności charytatywnej w krajach tzw. „Trzeciego Świata”, dzięki czemu w czasie przyszłorocznej edycji część z nich nie będzie już tylko jej uczestnikami, ale prelegentami.  Bo jak to kiedyś zostało powiedziane „Szczecin jest skazany na Afrykę”.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP