PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pomoc Dla Jemenu

Papua Nowa Gwinea zakończenie projektu

Papua Nowa Gwinea zakończenie projektu

W poniedziałek Michał Tracz i Paweł Pudełko, wolontariusze PMM, wrócili z Papui Nowej Gwinei, gdzie przez cztery tygodnie pracowali w szpitalu w Kundiawie i lokalnych punktach zdrowia.

 

Michał Tracz relacjonuje ostatni tydzień pracy:

Ostatni tydzień w Kundiawie to dalsze spotkania z zarządem szpitala, studiowanie standardów przyjętych przez szpital oraz z jakiegoś powodu nieprzyjętych, chociaż stanowią wytyczne tamtejszego ministerstwa zdrowia. Spotkałem się z pracownikami księgowości, IT managerem, pracownikami działu HR, naczelnym dyrektorem Harrym Poka, Qualitty Officerem i ponownie kierownikiem apteki szpitala, Inffection Control Officerem. Następnie napisałem raport z audytu i przedstawiłem go w czwartek zarządowi szpitala oraz przedstawicielowi ds. zdrowia zarządu prowincji Simbu. Chociaż raport był surowy dla spzitala, został przyjęty z zadowoleniem jako podstawa do wprowadzania zmian w zarządzaniu szpitalem na wszystkich jego płaszczyznach - uważam to za sukces i zrealizowanie w pełni mojego celu pobytu w Kundiawie.

Paweł uczył cystoskopii w praktyce i teorii w czasie wykładu dla lekarzy.

Z Kundiawy wyjechaliśmy rano w piątek piątek, nocowaliśmy u Werbistów w Port Moresby i w sobotę wylecieliśmy do Manili, by w niedzielę o 21.00 ruszyć do Polski! Wczoraj o 16.00 byłem w domu.