PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Nura dostanie protezę

Nura dostanie protezę

Nura Natah, młoda matka z Syrii, której trudny los stał się Wam bliski, niebawem założy protezę ręki. Będzie mogła powoli zacząć wracać do zdrowia, rehabilitować chorą nogę i przytulać dzieci.
Dziękujemy Wam w jej i swoim imieniu!
Nura odwiedziła już centrum ortopedyczne w Mersin, gdzie dopasowywano jej protezy. Cały proces nadzorują lekarze z syryjskiej organizacji Balsam Mediorg z doktorem Mansourem Alatrashem na czele.

O szczegółach napisała Gazeta Wyborcza: Proteza jest nowoczesna, ma elektroniczny staw nadgarstka i półelektroniczny łokcia, zginają się w niej trzy palce. Kosztowała 16 tys. dolarów, jej mechanizm powstaje w Niemczech, w firmie OttoBock. Nura jest już po przymiarkach w centrum ortopedycznym w Mersin w Turcji. Za kilka tygodni kobieta przejdzie zabieg zamocowania protezy, będzie mogła w miarę normalnie żyć. Na tę protezę pieniądze zbierały krakowianki, które zorganizowały w kwietniu koncert charytatywny. Wystąpili wtedy krakowscy artyści – Grzegorz Turnau, Chór w Kontakcie Ibrahima Wassima (zagrała też Aga Zaryan), a klub ZPT udostępnił salę za darmo. Polska Misja Medyczna ogłosiła potem publiczną zbiórkę, żeby dołożyć brakującą sumę. Udało się.

Cały artykuł do przeczytania tutaj: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22229528,pomogliscie-mlodej-syryjce-bedzie-miala-proteze.html

Jak możesz pomóc?
KLIKNIJ http://www.pmm.org.pl/pl/formy-pomocy/
lub
WPŁAĆ PIENIĄDZE NA KONTO nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem „dla Nury”