PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Nowy projekt w Jordanii

Nowy projekt w Jordanii

W sierpniu 2017 r. Polska Misja Medyczna rozpoczęła projekt „Wsparcie opieki medycznej nad matką, noworodkiem i dzieckiem oraz edukacja medyczna dla społeczności lokalnej, osób przesiedlonych i uchodźców syryjskich w guberni Zarqa w Jordanii”. Projekt jest współfinansowany ze środków Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ. Partnerem projektu będzie Terre Des Hommes Italy.

70% beneficjentów naszego projektu stanowić będą uchodźcy i osoby wewnętrznie przesiedlone, a 30% ludność lokalna. Chcemy zwiększyć dostępność do wykwalifikowanej pomocy medycznej dla nich.  Będziemy opiekować się kobietami w ciąży i po porodzie oraz noworodkami a także dziećmi, które objęte zostaną badaniami kontrolnymi i – w razie potrzeby – skierowane do specjalistycznych ośrodków medycznych. Równocześnie przygotowywać się będzie do pracy w ośrodku zdrowia personel medyczny i farmaceuta oraz pozostały personel: opiekunowie społeczni i syryjscy pomocnicy.  O postępach w projekcie będziemy Was informować na bieżąco.

Projekt „Wsparcie opieki medycznej nad matką, noworodkiem i dzieckiem oraz edukacja medyczna dla społeczności lokalnej, osób przesiedlonych i uchodźców syryjskich w guberni Zarqa w Jordanii” jest współfinansowany w  ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Poniżej kilka zdjęć od naszego partnera z jego pracy w Jordanii.