PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Nowa wolontariuszka w Malawi

Nowa wolontariuszka w Malawi

Rodzina Siwickich otrzyma wsparcie w pracy wolontariackiej. Arletta Chryścionko wylatuje do Malawi 15 czerwca. Będzie tam wolontariuszem w CURE Hospital oraz w QECH na Oddziale Pulmonologii. Podczas pobytu w Malawi ugoszczą ją Karolina i Piotr Siwiccy, którzy zarazili ją swoją pasją pomagania.

Arletta od 12 lat pracuje w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo na Oddziale Chorób Wewnętrznych. Jest to szpital o profilu ratunkowym więc często spotyka się z pacjentami, będącymi w stanie ciężkim, niekiedy zagrożenia życia, obciążonymi różnymi schorzeniami z pogranicza wielu specjalności. Przez ostatnie trzy lata pracowała również na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku w ramach specjalizacji z chorób płuc. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i chorób płuc. Wierzy, że dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu będzie mogła wiele wnieść do zespołu pracujących w Malawi lekarzy i pomóc pacjentom pulmonologicznym a także dużo się nauczyć. Ponadto od 14 lat pracuje w Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. Praca tam nauczyła ją cierpliwości i wytrwałości.

Od roku  jej pasją jest bieganie. Uprawia ten sport w każdej wolnej chwili. Załączone zdjęcie pochodzi z  Biegu Kobiet w Gdyni który odbył się 30.04.2017r.

Arletta chce zawieźć do Malawi spirometr przenośny. Będzie jej służył podczas wolontariatu w szpitalu i wyjazdów w teren a na koniec pobytu przekaże go szpitalowi.

Jeśli chcesz wesprzeć zakup spirometru, wpłać pieniądze na konto PMM nr z dopiskiem: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 spirometr dla Malawi.

 O wizycie Ewy Piekarskiej u polskiej rodziny, która roczny wolontariat poświęca na pracę w szpitalu ortopedycznym w Blantyre w Malawi pisaliśmy już ostatnio. Warto dodać, że mimo specjalizacji w ortopedii  szpital zatrudnia też lekarzy rodzinnych, którzy niejednokrotnie diagnozują u pacjentów inne poważne schorzenia, które wymagają wyleczenia przed planowanym zabiegiem ortopedycznym. Zdarza się, że pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych, trzeba dożywić, bo są zbyt słabi i obarczenie zabiegiem operacyjnym mogłoby być zbyt obciążające dla organizmu.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP