PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Leki dla Aleppo

Leki dla Aleppo

Polska Misja Medyczna kupuje leki dla Aleppo

Polska Misja Medyczna zebrała już 90% kwoty, która potrzebna jest, by dwa syryjskie szpitale – w zachodnim Aleppo i Idlib mogły funkcjonować przez kolejne dwa miesiące i przyjmować rannych i chorych, którzy uciekają ze zrujnowanego miasta. 6 lutego pracownicy PMM wyjeżdżają do Gaziantep, by spotkać się z doktorem Mansurem z Balsam Medical Organization, przekazać leki i ustalić, które dzieci mogłyby przyjechać do Krakowa na leczenie. Relacje z zakupu leków będziemy dokumentować na bieżąco na www.pmm.org.pl i profilu PMM na portalu Facebook. Pracownicy PMM są w stałym kontakcie z placówką dyplomatyczną RP w Ankarze.  

Kwota zebrana przez Polską Misję Medyczną – celem jest 80 000 tys zł, czyli 20 000 USD – pozwoli na sprawne funkcjonowanie dwóch szpitali przez kolejne dwa miesiące. Szpitale są prowadzone przez z syryjską organizację medyczną Balsam Medical Organization, której 14 lekarzy operuje w 2 szpitalach, 3 punktach zdrowia i 2 małych punktach pierwszej pomocy. Blisko 70% pacjentów to uchodźcy z Aleppo a większość operacji to amputacje.

Polska Misja Medyczna od 28 grudnia zbiera pieniądze na pomoc dla tych. Brakuje środków do znieczulania ogólnego, antybiotyków, opatrunków. Jedną z największych potrzeb są protezy. Z powodu nieleczonych zakażeń i ran wiele dzieci i nastolatków musiało mieć amputowane ręce lub nogi.

PMM wystąpiła z prośbą do Prezydenta Miasta Krakowa o zaproszenie do Krakowa pięciorga dzieci po amputacjach, na dobranie protez i rehabilitację. Prof. Jacek Majchrowski postanowił wesprzeć tę inicjatywę i rekomendować sfinansowanie leczenie dzieci. Czekamy na wyznaczenie terminu spotkania z prezydentem, o które poprosiliśmy.  

Możesz pomóc razem z nami! Wejdź na http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy/  i kup wybrany zestaw leków lub wpłać dowolną kwotę na konto: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444

  

Kontakt:  Paulina Bandura

Specjalista ds. PR Polskiej Misji Medycznej

tel. 606 40 74 74,

mail: paulina.bandura@pmm.org.pl

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP