PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Kurs pierwszej pomocy w Zaatari

Kurs pierwszej pomocy w Zaatari

Obóz dla uchodźców w Zaatari zamieszkuje blisko 80 tys. Syryjczyków. 1/5 to dzieci poniżej 5. roku życia. Największym problemem są ograniczenia w dostawie prądu, wody i środków higienicznych. Mieszkańcy obozu Zaatari żyją w kontenerach, próbując stworzyć namiastkę domu i bezpiecznego schronienia. Budynki wymagają jednak wielu napraw, dlatego Polska Misja Medyczna wraz z Jordan Health Aid Society International przygotowała pakiety remontowe dla 57 rodzin, dzięki którym zabezpieczono instalację elektryczną, wymieniono sanitariaty, uszczelniono i odmalowano ściany oraz dachy.

 

W lipcu 2019 r. odbyło się jedno z wielu szkoleń, jakie Polska Misja Medyczna i JHAS International przeprowadziły w Polskim Centrum Treningowym w Zaatari. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie otrzymało apteczki wyposażone w podstawowe artykuły medyczne.

 

Projekt „Wsparcie uchodźców syryjskich w obozie Zaatari oraz Jordańczyków w prowincji Al-Mafrak i Irbid w zakresie pomocy społecznej i schronienia” jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP