PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Kolejna relacja wolontariuszy PMM z Kenii

Kolejna relacja wolontariuszy PMM z Kenii

Trójka studentów medycyny z Polski odbywa wolontariat w kenijskim szpitalu. Drugą relację z ich pobytu przygotowała Angelika Stellmach.

W Muthale jestem od trzech tygodni i w ciągu tego czasu działo się naprawdę wiele. Jako wolontariusz zostałam przyjęta tutaj bardzo ciepło. Mimo to początkowo potrzebowałam nieco czasu na odnalezienie się w zupełnie nowych realiach. Szybko jednak rozpoczęłam regularną pracę. Do moich codziennych czynności należy: poranne badanie pacjentów, podawanie leków, asysta przy zabiegach chirurgicznych, a także pomoc w prowadzeniu szpitalnej izby przyjęć, w której pracują jedynie „klinicyści” - medycy po krótkim trzyletnim przygotowaniu.

Szkolenia, którymi się tutaj zajmuję wymagały kilku modyfikacji ze względu na realia panujące w szpitalu. Dodatkowo postanowiłam nie rozpoczynać szkoleń na początku pobytu, by jako biała kobieta-medyk mieć szansę najpierw zdobyć zaufanie miejscowych pracowników szpitala. Moje pierwsze szkolenia dotyczące resuscytacji odbywały się w tym tygodniu i spotkały się one z naprawdę dużym zainteresowaniem, co potwierdza fakt, że chętnie uczestniczyli w nich nie tylko pracownicy na co dzień pracujący z noworodkami, ale i inne osoby pracujące w szpitalu.

Przygotowuję się do kolejnych szkoleń i innych ciekawych wyzwań.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP