PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Kilimanjaro Extreme Marathon

Kilimanjaro Extreme Marathon

Polska Misja Medyczna ma zaszczyt patronować Kilimanjaro Extreme Marathon  -  najwyżej położonemu maratonowi na świecie. PMM w osobach Anny Gregorczyk i Ewy Piekarskiej zadba o opiekę medyczną dla uczestników. Współpraca przy maratonie jest też okazją do zbadania warunków, potrzeb i możliwości, byśmy mogli w tym regionie zainicjować program szkoleń specjalistycznych z ratownictwa, w tym górskiego.

 

Jak pisze na stronie National Geographic Iwona El-Tanbouli Jabłońska:

 

Kilithon to najwyżej położony maraton na świecie. Aby go przebiec najpierw trzeba wejść na najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro (5895 m.n.p.m.) Nie trzeba posiadać umiejętności wspinaczkowych, żeby się tam dostać, a mimo to nie jednemu się to udaje. Tam z linii startu biegacze wyruszą w prawdziwy wyścig do podnóża krateru. Trekking zacznie się na 5 dni przed dniem startowym i będzie prowadził drogą Umbwe. To jedna z bardziej wymagających. Jest krótsza, ale za to bardziej stroma. To nie koniec trudności. Ostatni nocleg przewidziany jest w Crater Camp na wysokości 5750 m.n.p.m. Po takiej nocy trudno mówić o wypoczęciu i regeneracji. Wysokość z pewnością będzie odczuwalna dla uczestników wyprawy jak i samych biegaczy. Organizatorem i pomysłodawcą Kilithonu jest Polak – Michał Gawron. /.../ W pierwszej, pilotażowej edycji Kilithonu wezmą udział biegacze z całego świata. Pod względem bezpieczeństwa będą w naprawdę dobrych rękach. Polska Misja Medyczna, w składzie Ewa Piekarska i Anna Gregorczyk, objęła opiekę medyczną nad wydarzeniem.

PMM od lat działa w regionie Afryki Wschodniej, gdzie m.in. prowadzi szkolenia z zakresu ratownictwa specjalistycznego. O oprawę zdjęciową zatroszczy się Piotr Dymus, fotograf sportowy, a relację filmową przygotuje Maciej Jabłoński z agencji F11 Studio. Przewodnikami po tej afrykańskiej ziemi będą: Hamadi Gao, który na Kilimandżaro był ponad 200 razy i Anna Pontus, alpinistka i biegaczka. /.../”

 

Więcej informacji o Kilithon na http://kiliextrememarathon.com