PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Jedząc pomagasz. PMM na Najedzeni Fest

Jedząc pomagasz. PMM na Najedzeni Fest

Najbliższa niedziela w krakowskim Forum Wydarzeń odbędzie się pod patronatem festiwalu smaków! Od godziny 11:00 do 18:00 każdy uczestnik „Najedzeni Fest - Etnicznie” spróbuje lokalnych potraw przygotowanych przez wystawców. Do tegorocznej edycji dołączyła Polska Misja Medyczna, która gościom zaserwuje wenezuelskie przysmaki przygotowane wspólnie z krakowskim Centro Latino. Dochód ze sprzedaży wesprze akcję na rzecz dzieci w Wenezueli, które od 2 lat nie są szczepione przeciwko chorobom zakaźnym.

Przez żołądek do serca…uczestników

Spotkania „Najedzeni Fest” zrodziły się, dzięki pasji do gotowania, łączenia ludzi wokół wspólnych idei.  
– Nie ważne czy jesteś profesjonalistą czy amatorem, Najedzeni Fest jest dla wszystkich gotujących z pasją i sercem – mówią organizatorki, Katarzyna Pilitowska i Magdalena Wójcik. Festiwal prezentuje najciekawsze inicjatywy kulinarne i restauracje, a tym roku także działalność społeczną. Po raz pierwszy w Najedzeni Fest weźmie udział Polska Misja Medyczna, która poda wenezuelskie empanadas, czyli smażone pierożki oraz kokosowe majarete i torcik bejarana.

Kup empanadas i wesprzyj akcję PMM

Obecnie zwracamy oczy ku Wenezueli, w której panuje kryzys humanitarny i zapaść medyczna. - Nie tylko sam wzrost liczby zachorowań na żółtaczkę jest problemem. Dzieci chore na żółtaczkę jednocześnie łatwo zapadają na inne, dawno zapomniane już choroby, a te powodują poważne powikłania. Widziałam przywiezionego do szpitala – w nocy, w krytycznym stanie – chłopca z żółtaczką, który jednocześnie był chory na dengę. Następnego dnia rano nie znalazłam go już w szpitalu. – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z PMM.

Dzięki krakowskiemu spotkaniu można w prosty i przyjemny sposób wesprzeć 3 szpitale w Wenezueli. Wystarczy przekazać darowiznę do puszki w zmian za porcję wenezuelskiej potrawy. W ramach akcji specjalnej pieniądze zostaną przeznaczone na zakup szczepionek dla noworodków. Do tej pory Polska Misja Medyczna zebrała środki na zakup 500 szczepionek z podwójną dawką.

Przyjdź w niedzielę 20 października od godziny 11-18 do krakowskiego Hotelu Forum i wesprzyj akcję PMM na Najedzeni Fest.

KONTAKT DLA MEDIÓW

Maria Szajny

maria.szajny@pmm.org.pl

+48 665 891 455