PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Iracki Kurdystan

Iracki Kurdystan

„Wsparcie podstawowej opieki medycznej w dziedzinie medycyny rodzinnej, edukacji medycznej i poprawy warunków  higienicznych w prowincji  Diyala dla uchodźców wewnętrznych i ludności lokalnej"

Celem projektu jest umożliwienie dostępu do podstawowej opieki medycznej poprzez sfinansowanie pracy kliniki mobilnej , doposażenie szpitala w Khanaqeen i  izby zdrowia  w  Jalawlah oraz wzrost wiedzy o higienie i unikaniu chorób bakteryjnych i zakaźnych w prowincji Diyala w Iraku. Lokalnym partnerem projektu jest niemiecka organizacja Arche Nova, pracująca w Iraku od 2009r.


Projekt zakłada zakup sprzętu medycznego i materiałów higienicznych  dla szpitala  w Khanaqeen i izby zdrowia w Jalawlah w prowincji Diyala.  W maju rozpocznie prace klinika mobilna, w której pracować  będą 4 osoby: lekarz pierwszego kontaktu/medycyny rodzinnej, pielęgniarka oraz Team Edukatorów: edukator medyczny i promotor higieny. Klinika ma za zadanie dostarczyć bezpłatną pomoc medyczną oraz lekarstwa do wsi w okręgu Kolay w dystrykcie Khanaqeen, w prowincji Diyala, zamieszkanych przez 1842 rodziny uchodźców wewnętrznych i 1880 rodzin mieszkańców lokalnych. Łącznie 3722 rodziny. W czasie, gdy lekarz i pielęgniarka będą udzielali pomocy medycznej, promotor higieny i edukator medyczny będą prowadzić spotkania z lokalną społecznością na temat bezpiecznych zachowań higienicznych i zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Przy każdym spotkaniu zostanie przeprowadzona dystrybucja pakietów higienicznych dla rodzin mieszkających w okręgu Kolay

Partnerzy projektu

Projekt współfinansowany w ramach Programu Rozwoju Polski współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP .