PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
Wpłać dowolną kwotę na Syria

Pobierz program PIT

Syria

Syria

Tocząca się od 2011r. wojna w Syrii pogrążyła kraj w ruinie, 6 milionów Syryjczyków opuściło ojczyznę, a setki tysięcy straciło życie lub zdrowie. Wśród najczęściej przeprowadzanych operacji są amputacje kończyn – uszkodzonych w czasie ataków bombowych i nieleczonych z powodu braku dostępu do pomocy medycznej.

W kwietniu 2018 r. Departament Pomocy Humanitarnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. wsparł działania Polskiej Misji Medycznej kwotą 1 979 000 PLN na centrum ortopedyczne w Termanin, w północnej Syrii. Centrum, ze względu na brak funduszy, zostało zamknięte w listopadzie 2017 r., a produkcja protez dla okaleczonych Syryjczyków wstrzymana.

Odbudowa i ponowne uruchomienie centrum było możliwe dzięki środkom przekazanym przez KPRM. Fundusze umożliwiły zaopatrzenie centrum w materiały do produkcji protez, sprzęt medyczny oraz zatrudnienie protetyków i fizjoterapeutów.

Od kwietnia do maja 2018 r. w szpitalu wykonano prawie 30 protez i zarejestrowano blisko 130 pacjentów. Szacujemy, że w ciągu najbliższych 10 miesięcy protezy otrzyma 300 okaleczonych kobiet i dzieci, które następnie przejdą proces rehabilitacji ruchowej.

W Syrii pierwszeństwo w otrzymaniu protezy mają dorośli mężczyźni, na których spoczywa odpowiedzialność za dom i rodzinę, dlatego działania Polskiej Misji Medycznej skupiają się na pomocy tym, którzy na miejscu tej pomocy nie otrzymują: kobietom i dzieciom. Od grudnia 2016 r. współpracujemy z organizacją syryjskich lekarzy Balsam Medical Organization, dzięki której nasza pomoc trafia do najbardziej potrzebujących.

Dzięki zbiórkom prowadzonym w całej Polsce sfinansowaliśmy profesjonalną, elektroniczną protezę ręki dla Nury Nataah – młodej matki z Aleppo, a także najwyższej jakości elektroniczne protezy nóg i rąk dla dziesięciorga dzieci z Idlib i Aleppo. Dzięki nim wracają do normalnego życia: do swoich szkół i zabaw z rówieśnikami.

Finansujemy również dostawy leków ratujących życie, opatrunków, środków do znieczulenia i odkażania. Trafiają one do lekarzy pracujących w szpitalach prowadzonych przez Balsam Medical Organization. W 2018 r. przekazaliśmy łącznie 185 tysięcy złotych na pomoc medyczną na szpitala Al Hayat we Wschodniej Ghoucie – była to pierwsza pomoc medyczna z Polski, jaka dotarła do tego rejonu w okresie najintensywniejszych nalotów i ostrzału.

Nasze działania w Syrii można wesprzeć kupując wybrany pakiet pomocowy na stronie http://www.pmm.org.pl/pl/zestawy-2/ lub wpłacając pieniądze na konto PMM: 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315. 

  

16syria (Syria) 15syria (Syria) 14syria (Syria) 13syria (Syria) 12syria (Syria) 11syria (Syria) 10syria (Syria) 09syria (Syria) 08syria (Syria) 07syria (Syria) 06syria (Syria) 05syria (Syria) 04syria (Syria) 03syria (Syria) 02syria (Syria) 01syria (Syria)

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP